Los a výsledky 2022/23
Soupisky týmů v sezoně 2023/2024 aktuální
Ke dni 19.9. máme již pár dní schválené všechny soupisky a najdete je přehledně ,přelinkovány´po týmech v navigaci vlevo na 4. pozici od shora tlačítku ,Naše soupisky´. Letos mezi dospělými máme 13 družstev mužů a 4 družstva žen.
Správce webu

Velká cena Jižního Města - kategorie U13 a U17
TTC Elizza Praha, z.s. organizuje Bodovací turnaje mládeže kategorie U13 a U17 v sobotu 9. září a v neděli 10. září, viz. propozice.
V hale Jižního Města, Květnového vítězství 2233/52 se představí nejlepší hráči mládežnických kategorií a plno dětí z našeho oddílu. Přijďte jim zafandit.
Zdeněk Šedivý

Letní prázdninové soustředění 2023
Od neděle 13.8. do pátku 18.8. se opět uskutečnilo letní prázdninové soustředění v areálu Základní školy Jaroměř-Josefov, kterého se zúčastnilo 45 dětí a průběžně až 30 dospělých z našeho oddílu.
Fotogalerie ZDE.
Počasí bylo celý týden tropické, přesto všechny děti makaly na maximum a po celý týden nedošlo ke žádnému vážnějšímu zranění či zdravotním problémům. Vždy se hrálo dopoledne a odpoledne jeden a půl hodiny v hale, jeden a půl hodiny venkovní aktivity - fotbal, lehké posilování vzhledem k počasí, častěji protahování a strečing. U menších pak procházky po okolí. I přes 6 hodin sportu denně si některé děti přidávaly a hrály i po večeři.
Děti byly rozděleny do 2 skupin, kdy výkonnostně silnější skupina čítala 26 dětí na 13 stolech (9 stolů ve velké tělocvičně, 4 stoly v malé). Druhá skupina čítala až 36 hrajících (12 stolů ve velké tělocvičně, 6 stolů v malé). V této skupině jsme využívali hodně sparingů, kteří nám pomáhali hlavně s nejmenšími.
V pondělí a úterý nás posílili Luděk Laboutka a Jindřich Panský, klasicky ve čtvrtek se uskutečnil tradiční turnaj, v pátek už proběhla jen dopolední fáze a po obědě a úklidu se jelo po náročném týdnu domů. Tímto bychom rádi poděkovali všem, kteří se aktivně zúčastnili, ať už to byli trenéři, zdravotník či sparingové.
Zdeněk Šedivý

Historicky 1. Přebor TTC Elizza

První klubové Přebory se konaly 14. května 2023. Systém: 2 skupiny po 6 každý s každým 3 sety, pavouk na 2 vítězné sety.

Konečné pořadí: 1. místo Vít Benák, 2. Zdeněk Šedivý , 3. Karel Komenda, 4. David Průša, 5.-8. Jáchym Zacharda, Votěch Koutník, Jan Ošmera, Martin Průša 9.-12. Jan Rochowanski, Jan Benák, Zdeněk Ošmera, Tomáš Kaňka.

Text: Karel Komenda, foto archiv účastníků PřeboruPozvánka na Valnou hromadu oddílu TTC Elizza Praha, 12. 6. 2023 od 18:30 hodin.
Podle Stanov TTC ELIZZA PRAHA, z.s., oddíl III., Valná hromada, odst. 5, svolávám Valnou hromadu na pondělí, dne 12. 6. 2023 od 18:30 hod v herně Brandlova 1386/21. Program VH zde.
Pavel Rochowanski, předseda TTC ELIZZA PRAHA, z.s.

Turnaje MINIKIDS
V pátek 19.5., pátek 26.5. a pátek 2.6. vždy od 15 do cca 18 hodin se uskuteční turnaje pro děti ročníků 2007 a mladší (tréninky dětí tyto termíny nebudou). Vstupné zdarma. Viz kompletní propozice zde.

Turnaje pro seniory
V pátek 19.5., v pátek 26.5. a v pátek 2.6. vždy od 19 hod (po turnaji MINIKIDS) se uskuteční turnaje pro hráče starší 55 let. Viz kompletní propozice zde. V pátek 26. 5. 2023 se odehrál druhý ze tří turnajů seniorů. Zvítězil Vláďa Marek, druhé místo Petr Barcal, třetí Olda Motyčka (všichni vpravo na snímku).

Turnaje pro veřejnost
V neděli 21.5., v neděli 28.5. a v neděli 4.6. vždy od 14 hod do cca 18 hod proběhnou turnaje pro neregistrované hráče, vstupné zdarma. Viz kompletní propozice zde.
Zdeněk Šedivý

Mistrovství České republiky kategorie U15 na Jižním Městě
Oddíl TTC Elizza Praha, z.s. pořádá Mistrovství České republiky kategorie U15 v hale Jižního Města, Květnového vítězství 2233/52 v sobotu a neděli 15 - 16. 4. 2023, viz. přiložené propozice. V hale se představí republiková špička dětí do 15 let. Přijďte se podívat na špičkový stolní tenis v podání i našich svěřenců. Těšíme se na setkání.
Vedení oddílu

Memoriál Jiřího Zemánka ve filmu
Asi po 9 dnech od Memoriálu Jiřího Zemánka vznikl tento 19 minutový dokument natočený Petrem Barcalem s fotkami Ing. Petra Maršála. Záznam videa je v HD rozlišení. Pro fajšmekry s velkou televizí mohu nasdílet i FullHD verzi.
Film ZDE.
Petr Barcal

11. Memoriál Jiřího Zemánka
V sobotu 25. 2. 2023 se uskutečnil 11. ročník memoriálu Jiřího Zemánka na Elizze. Po 3 leté pauze se konal turnaj na počest spoluzakladatele TTC Elizza Ing. Jiřího Zemánka. Turnaj se konal zejména přičiněním dalšího zakládajícího člena oddílu Ing. Milana Stupavského Dr., který účastníky přivítal úvodním slovem. Startovalo asi 25 hráčů a ke každému stolu byl delegován rozhodčí. Hrálo se ve skupinách a pak horní ,pavouk´, ale i stříbrná postupová skupina útěchy. Stříbrnou skupinu ovládl Radan Juroška. Dělené 3. místo v turnaji obsadili Libor Oharek spolu s Tomášem Hlaváčkem, 2. místo Zdeněk Šedivý a celkové vítězství patří Davidu Průšovi. Z turnaje se nyní připravuje film. Jak zachytil Petr Maršál celý turnaj svým objektivem se můžete podívat ve zjednodušené fotogalerii č. 1 , která po kliknutí na obrázek spustí automatické promítání a rychleji se zobrazuje či ve fotogalerii č. 2 , která je obsahově stejná jako FG č.1 ale je v plné kvalitě a lze si obrázek i stáhnout do PC k vyvolání papírové fotografie.
Text: Petr Barcal, foto: Ing. Petr Maršál

Hráč Elizzy na světovém turnaji zanechal svou ,stopu´

Největší stolnětenisový turnaj světa WVC 2023 byl letos uspořádan v polovině ledna v samotném sultanátu v Ománu ve městě Muscat 15.-21. ledna. Nedělní ceremoniál byl zahájen Ománskou federací stolního tenisu společně s prezidentkou ITTF Petrou Sorlingovou. Jediný hráč z oddílu TTC Elizza Praha, který se zúčastnil tohoto turnaje byl Martin Juhasz ve věkové kategorii 40+. Pokračování textu s fotogalerií...

První ze dvou seniorských turnajů odehrán
V pátek 23. 12. se uskutečnil první z turnajů pro hráče starší 55 let. Turnaj byl tentokrát sice s menším počtem účastníků, ale na kvalitě startovního pole nešetřil. Bronzovou příčku obsadil Mirek Lachout - turnajová legenda soutěže PRST, stříbrná příčka Karel Kepl a z celkového vítězství bez ztráty setu se nečekaně radoval Petr Barcal. Kdo splňujete kritéria turnaje přijďte na další turnaj ve čtvrtek 29.12
Viz kompletní propozice zde.

Videoohlédnutí za ,Pohárem´.
4. 12. 2022 jsme hostili El Ňiňo v rámci soutěže Českého Poháru, který se hraje systémem 1 čtyřhra a 3 x 3 singly. Jednalo se o čtvrtfinále a soupeř letos v této soutěži povolal už extraligové hráče. Naši nasadili také to nejlepší co jsme měli a nastoupili jsme v sestavě: Hlaváček Tomáš, Fígeľ Jakub, Průša David a Komenda Karel. Soupeř přijel v sestavě Onderka František, Zelinka Jakub, Konečný Tomáš a Vráblík Jiří. Soupeř zvítězil 3:7 a všechny domácí body uhrál ten den nepřekonatelný Fígeľ. Nefotil jsem tentokrát za to jsem natáčel videa dokud nedošla baterka. Proto jen dvě videa vznikly pouze na telefon (ty omluvte), ale většina byla natočena HD kvalitou lepší kamerou (viz. níže).
Videa:
čtyřhra video 1
Tomáš Hlaváček video 1
Karel Komenda full match, video 2
David Průša video 1, video 2, video 3
Fígeľ Jakub video 1, video 2, video 3, video 4, video 5, video 6.
text a videa spávce webu

BTM U11 Kamenický Šenov a Grand Prix U13 a U19
V BTM U11 Kamenický Šenov sobota 3.12. zvítězil na turnaji ve dvouhře chlapců František Tlustý. Ve čtyhře vítězové turnaje František Tlustý spolu s Albertem Janem Grzonkou ze Slaného. V kategorii U11 ve dvouhře chlapců, semifinále: František Tlustý (TTC Elizza Praha) – Tomáš Matuška (TJ Tatran Hostinné) 3:1 (9,8,-2,8), Albert Jan Grzonka (STC Slaný) – Filip Bednář (SK DDM Kotlářka Praha) 3:0 (6,9,5). Finále: František Tlustý – Albert Jan Grzonka 3:1 (9,10,-6,5).
Čtyřhra chlapců U11, finále: Albert Jan Grzonka (STC Slaný), František Tlustý (TTC Elizza Praha) – Jakub Horák (TSM Kladno), Adam Štěpánek (KST FOSFA LVA) 3:0 (3,4,4).
Neděle 4.12. Grand Prix U13 a U19 Vítěz U13 chlapci dvouhra Matěj Durdis, čtvrté místo Michaela Alinčová V děvčatech první Michaela Alinčová
Společná fotogalerie úspěšných s popiskami při rozkliknutí dílčích fotografií.
Výsledky 3. turnaje seriálu Grand Prix RACKETSPORT.cz kategorií
U13 a U19
Martina Maršíková a spávce webu

Boj o průběžné 1. místo v 1. lize mužů
V sobotu 10.12.2022 od 10:30 hostil náš A tým mužů aktuálně vedoucí tým 1. ligy z Havlíčkova Brodu ,B´. Soupeř zvítězil 5:10.
Za domácí nasoupili: Průša David, Laboutka Luděk, Hlaváček Tomáš a Delinčák Filip. Soupeř přijel v sestavě Martinko Tomáš, Skála Radek, Květon Ondřej, Brhel Štěpán. Po čtyřhrách to bylo 1:1. Pak soupeř odskočil na 4:1 a naši od té chvíle přidávali i body v singlech. Nejlépe z našich se vedlo Průšovi. Čisté konto z družstva hostí mohl v singlu po utkání hlásit jen Skála. Byl by jistě i jinak zajímavý vývoj kdyby hrála naše jednička Fígel. Z utkání nevznikly žádné fotky ani video kvůli zdravotní indispozici správce webu.
Správce webu

Výsledkový servis /mládež/ podzim 2022
Výsledky 1. turnaje seriálu Grand Prix RACKETSPORT.cz kategorií: U11 a U15 .
Na stejném turnaji se účastníkům dařilo v dalších kategoriích takto: U13 a U19. Pokračujeme výsledky 2. turnaje seriálu Grand Prix RACKETSPORT.cz kategorií U11 a U15 . Končíme výsledky z 2. třídy Přeboru Prahy družstev kategorie U19, kterých se zúčastnilo 12 družstev. Výsledky 1. třídy chlapců i děvčat najdete v systému STIS.
Martina Maršíková a Lukáš Kotlorz

LETNÍ SOUSTŘEDĚNÍ KLUBU V JAROMĚŘI
Soustředění proběhlo ve dnech 14. 8. - 19. 8. 2022 v ZŠ Vodárenská v Jaroměři. Soustředění bylo zaměřeno na herní i fyzickou přípravu. Celý týden probíhal ve fajn atmosféře a utužení kolektivu hlavně pro nováčky. Zúčastnilo se 37 dětí ve věku od 8 do 18let a 34 dospělých včetně všech našich trenérů. * * * Fotogalerie 1 * * * Fotogalerie 2
text: Martina Maršíková, foto archiv klubu

TURNAJ SERIÁLU GRAND PRIX RACKETSPORT.CZ KATEGORIE U11 a U15
V sobotu 24. září 2022 se v areálu SK HAMR uskutečnil 1. turnaj Seriálu Grand Prix RACKETSPORT.cz kategorií U11 a U15. Turnaje se zúčastnili 25 hráčů a hráček v kategorii do 15 let a 9 v kategorii do 11 let. Jak dopadli naši mladí hráči?: U15 1. místo Lukáš Lebeda, U11 2. místo František Tlustý. Další výsledky najdete o 2 příspěvky výše ve ,Výsledkovém servisu /mládež/ podzim 2022´.Výsledkový servis U 15.
Navštivte fotogalerii s popisky.
Správce webu a Martina Maršíková

,Los a výsledky´ 2022/2023 aktuální
Pod realitním banerem vlevo byly aktualizovány ,Los a výsledky´pro všechny naše družstva mužů i žen.
Správce webu

Velká cena Jižního Města - kategorie U15 a U13
TTC Elizza Praha, z.s. organizuje Bodovací turnaje mládeže kategorie U15 a U13 v sobotu 10. září a v neděli 11. září, viz propozice zde. V hale Jižního Města, Květnového vítězství 2233/52 se představí nejlepší hráči mládežnických kategorií a plno dětí z našeho oddílu. Přijďte jim zafandit.

Bourá se ,stará Elizza´
Po letech relativní nečinnosti současného vlastníka objektu naší bývalé herny v Bachové se budova koncem dubna 2022 bourá. Jistě si mnozí z vás s nostalgií vzpomene jaký kvalitativní skok to byl pro náš klub, když jsme se právě tam v roce 2004 přesunuli ze skromných herních prostor v Donovalské. Herna v Bachové byla tehdy přestavěna z bývalé kotelny a uvedena do provozu za přítomností médií, zastupitelů města a jednatelů společnosti Elizza. Osobně na hernu rád vzpomínám, od tehdy se datuje moje spolupráce s klubem. Myslím že ke spokojenosti všech členů klubu je současná herna v Brandlové více než dobrou ,náhradou´ za Bachovu.
Text: spávce webu, foto: Martin Farmačka


Hrací hodiny pro veřejnost
S určitým zpožděním bychom rádi dali na vědomí stolnětenisové hráčské veřejnosti, že na Elizze mohou opět hrát. A to v časech a za cenu na kterou byli zvyklí. Středa 12 - 14 hodin za cenu 100 Kč/hod. Neděle 17 - 21 hodin za cenu 100 Kč/hod. Kontakty pro rezervaci: 732 599 993. Opět jsme aktualizovali za tímto účelem upoutávku pod Losem a výsledky v levém sloupci.
Správce webu

Pinecbazar a realitní témata v průběhu léta
Rád bych vás v době letní pauzy upozornil na sympatizanský web www stránek TTC Elizza Nemovitosti BARCAL, kde byla vytvořená videa s realitní tématikou prodeje. Současně mimo sezonu lze experimentovat s potahy a dřevy. A co s těmi co už vám nevyhovují, ale mají dále nějakou hodnotu? Od toho je tu Pinecbazar, který je zdarma a kde se již prodaly desítky položek.
Správce webu

Podpora přes givt.cz funguje.
Aktuální stav příspěvků od vás podporovatelů činí 938 Kč (stav k 17. 7 2019). Děkujeme, že pomáháte.
K.K.


Pozvánka na valnou hromadu oddílu
Valná hromada oddílu TTC Elizza Praha se koná 17. 6. 2019 v 18:30 v naší herně Brandlova 1386/21. Program zde.

Vyšel nový zpravodaj Elizzák č. 24
V navigaci vlevo v červeném odkaze najdete nové číslo klubového zpravodaje Elizzák nebo i ZDE.


TTC Elizza Praha, z.s. pořádá valnou hromadu
TTC Elizza Praha, z.s. pořádá valnou hromadu všech členů starších 18-ti let v hale Elizzy v neděli 19.11.2017 od 18:30 hod.
Výbor spolku

Zápisy z jednání Výboru TTC Elizza Praha, z.s.
V polovině listopadu 2016 vzniká na našich klubových stránkách tlačítko s navigaci vlevo, kde bude archiv zápisů z jednání Výboru našeho klubu. Nyní první zápis můžete najít zde nebo v dotyčném tlačítku, kde bude kompletní archiv.

Extraliga mužů – z 3 venkovních zápasů jsme vyšli naprázdno
Extraliga pokračovala 3 venkovními zápasy kde jsme tajně doufali v možnost nějakého překvapení. Ačkoliv proti TTC Ostrava 2016 (Karakaševič, Tregler, Palkovský) jsme byli zcela bez šance, zajímavé zápasy jsme sehráli na stolech DTJ Hradec Králové a SKST Decohappel Liberec. V obou zápasech jsme sehráli důstojnou roli, bohužel oba zápasy shodně prohráli 4:1 po několika prohraných koncovkách 5. setů. V obou zápasech se prokázala kvalita soupeřových hráčů č.1 Martina Olejníka, resp. Radka Košťála. Čestné body tak udělali Honza Holáň, resp. Samo Kalužný. Extraliga pokračuje dalšími domácími zápasy 11.11. v 18.00 hod (SKST Baník Havířov) a 12.11. v 10.00 (TJ KST Ostrava) a pro všechny fanoušky slibujeme na pátek velkou show.
Pavel Rochowanski

Aktualizace soupisek, Los a výsledky našich týmů 2016/17
S menším zpožděním v polovině října byly aktualizovány soupisky našich družstev - nyní v navigaci vlevo 2. položka. Dále tak v navigaci nad kontakty v levém sloupci dole jsou aktualizovány odkazy, kde budou aktuální výsledky pro tuto sezonu týmů Elizzy.
Správce webu

Nabídka sponzorům K1
Níže naleznete informaci o možnosti zorganizovat firemní či jiné soukromé turnaje. Prosím o přeposlání letáku všem vašim známým, o kterých byste mohli vědět, že by je podobný turnaj mohl zajímat. Je to jedna z možností, jak přispět pro klub. Samozřejmě další možnosti jsou sponzoring, pronájem reklamního prostoru v hale a jiné. Ohledně jakékoliv podpory klubu, prosím kontaktujte nás. A pokud ty možnosti nemáte nebo nemůžete doporučit nikoho z Vašeho okolí, i např. případná pomoc se stavěním haly pro turnaje či jiná pomoc, je vítána. Za podporu moc děkujeme!
Leták ZDE
Vedení klubu

Odešel Karel Nový
S lítostí vám oznamujeme, že nás opustil náš kamarád a spoluhráč Karel Nový. Zemřel po krátké těžké nemoci v neděli 24. dubna 2016 ve věku nedožitých 60 let. Rozloučení proběhne v úzkém kruhu rodinném. Kdo jste Karla znali, věnujte mu, prosíme, tichou, a jak by si také určitě on sám přál, radostnou vzpomínku. Byl to nadšený a vášnivý pingpongář a dobrý kamarád, který nešetřil úsměvem. Karle, jestli se v nebi hraje taky ping pong, pilně a s chutí trénuj, jak si to měl ve zvyku! Až tam za Tebou přijdeme, opět změříme své síly!   Tvoji spoluhráči z Elizzy   Smuteční oznámení - zde.

Rozšířené hrací hodiny pro veřejnost
Rádi bychom dali na vědomí širší pingpongové veřejnosti, že rozšiřujeme hrací hodiny pro veřejnost takto: všední dny 9 - 14 hodin za sníženou cenu tj. 60 Kč/hod. Dále středa 15 - 18 hodin za plnou cenu 100 Kč/hod. Neděle rovněž zůstávají 17 - 21 hodin za cenu 100 Kč/hod. Kontakty pro rezervaci pro veřejnost: 732 599 993 nebo 734 376 413.

Nové vydání zpravodaje Elizzák
Už jste četli nové číslo klubového zpravodaje Elizzák? Mimo jiné se v něm najdete zajímavý rozhovor s nadějným juniorem Davidem Průšou - vydání č. 8 ZDE.