Jak skončila sezona 2011-2012 pro náš oddíl?
Áčko v 1. lize skončilo deváté, i když ještě pár kol před koncem to bylo hodně napínavé, zda soutěž udržíme. Z našich kluků nejvíce bodoval Šedivý, Do Throng a Hlaváček.
Béčko ve 2. lize skončilo 6té - tedy ve středu tabulky.
Třetí liga skončila 11. a kluci z céčka padají do divize, ale vypadá to, že třetí ligu uvidíme i příštím roce, protože hráči Líbeznic si přinášejí jejich soutěž k nám a budou hrát za nás. Bylo požádáno o převedení 3.ligy Líbeznice do Elizzy a to včetně všech 5 hráčů Líbeznice. Divize bude ale také.
Elizza D skončila v polovině tabulky v 1. třídě, kdy zejména bodoval v družstvu Honza Dušek, Braňka ml. a J. Poledne.
Elizza E skončila ve 2. třídě na druhém místě jen s horším skórem za Michlí. V družstvu zejména bodoval H. Poledne, M. Průša a Tomáš Kadlec.
F-ko skončilo ve třetí třídě v tabulce čtvrté, kde se zejména vedlo Vitaljičovi, Vóžovi a Slobodzianu V.
Zbylé mužské týmy skočily takto: G-čko ve 4. třídě druhé, H-čko v 5. třídě čtvrté. Elizza ,,I" v 6. třídě druhé.
Ženy v divizi skončily sedmé a ocitly se ve středu tabulky. A podobně zakončily sezonu i jejich kolegyně z béčka, které byly v 1. třídě osmé.   Text a ilustrační foto -pb-

Historicky třetí ,přátelák´s Dánskem
V pátek 18.5. se na Elizze odehrál, dalo by se říci, již tradiční přátelský zápas mezi Českou republikou a Dánskem. Šestnáct místních hráčů změřilo své síly se stejně početnými Dány. Proti sobě tak nastoupily čtyři české a čtyři dánské čtveřice výkonostně asi tak od naší divize po čtvrtou pražskou soutěž. První dva české ,A´a ,B´týmy nestačily na silný dánský výběr a podlehly, leč po lítém boji, 11:1 a 3:7. Zato další dva české týmy ,C´a ,D´přehrály Dány v konečném výsledku 7:5 a 10:1.
Fotogalerie - ZDE
Foto: Petr Barcal, text Jiří Staněk


Fotoohlédnutí za květnovým Masters Grand Prix Prahy
Ve dnech 5. - 8. 5. se na Elizze konaly turnaje Masters Grand Prix Prahy ve všech mládežnických kategoriích. Jedná se o každoroční vyvrcholení série turnajů, ve kterých v průběhu sezóny hráči sbírají body za umístění. Turnaje Masters se zúčastní v každé kategorii nejlepších 16 hráčů. Ve všech soutěžních kategoriích měl náš klub mládeže Sportovní Jižní Město bohaté zastoupení, v soutěži mladších žáků naši hráči Matěj Fausek, David Průša a Petr Marat dokonce obsadili první tři místa! Za zmínku stojí výborná organizace Jiřího Fauska a bezva kantýna u Vóži.
Fotogalerie starší žáci - ZDE  Fotogalerie dorost - ZDE (vyžaduje Flashplayer).
Výsledkový servis ve formátu excell zde: Mladší žáciStarší žáciDorost
Foto: Ivan Růžička, editor a webové galerie: Petr Barcal, mediální spolupráce a výsledkový servis Martin Průša

Jak si vede 1. liga na začátku dubna 2012?
24.3. v 21. kole naší prvoligové soutěže naše áčko hrálo venku se Sokolem Královým Dvorem B. Hráli jsme a bodovali takto: Hlaváček (2), Vaculík (1), Tesárek (-), Šedivý (1) a jedna čtyřhra. Domácí se mohli opřít zejména o neporazitelnost J. Urbánka. Soupeř vyhrál 10:5.
O den později v 22. kole áčko hrálo venku s SF SKK El Niňem B. Hráli jsme ve třech a soupeř o to snadněji vyhrál 10:4. Zdeněk Šedivý dělal 2 body, bod přidal ještě Hlaváček a vyhráli jsme ještě čtyřhru. Za nás nastoupil ještě J. Kudrna.
Po 22. kole jsme na 9. místě a stejně bodů má KST Zlín A.

Text a foto -pb-


5.B.tř. Elliza - Sparta 2:10
Jak ohodnotit "nářez" uštědřený od Sparty? Naše hvězdná pěchota ve složení Daníček-Růžička a Appollonio-Franc bohužel nestačila výkonnostně na nově obměněný tým Sparty. Slabá náplast jediných bodujících hráčů Michala France a Dominika Růžičky v tomto těžkém a zřejmě posledním utkání 22. kola. Nadále však zůstáváme v první polovině tabulky.
Fotogalerie z utkání ZDE - (vyžaduje Flashplayer).
Foto a text: Ivan Růžička, fotogalerie Petr Barcal

6.B.tř. TTC Praha - Elliza "J"
4. 4. 2012 jsme se vydali v "útočné" formaci Růžička D. - Daníček A. a "obranné" Svoboda P.- Šindler P. do Karlína k odvetnému zápasu s týmem TTC Praha - klub rekreačního ST C. Průběh zápasu více kontroloval soupeř a dokázal si vítězství pohlídat i přes několik pětisetových bitev, které si spíše užíval náš Adam Daníček. Neboť vytočit si cvičně dva soupeře (samozřejmě neúmyslně) svými "prasátky", to už chce kuráž. Domča si udržel svou stabilní formu pouze jedinou prohrou a výsledek 10:4 pro Karlín odpovídal celkovému snažení obou týmů.
Fotogalerie z utkání ZDE - (vyžaduje Flashplayer).
Foto a text: Ivan Růžička, fotogalerie Petr Barcal


Hanl pokračuje ve výborných výsledcích na eM
Aleš Hanl opět zvítězil v turnaji eMASTERS (29.března), kterého se tentokrát zúčastnili 4 hráči. Na dalších místech se umístil 2.David Palkovský, 3.Karel Komenda a 4.Petr Mottl. Příští turnaj, který seriál turnajů pro tuto sezónu zakončí, je plánován na čtvrtek 12. dubna. Fotogalerie z turnaje ZDE - (vyžaduje Flashplayer).
Text: Karel Komenda, foto: Ivan Růžička (prvních 15 snímků) a Petr Barcal

5.tř. Sokol Kbely - Elliza - plichta 9:9
Nádherný nástup čtyřher Daníček, Fausek st. a Růžička, Trucík dal ochutnat tatíkům z Kbel, vítr svižných topspinů našich kluků z Ellizy. Další dva body na sebe nenechaly dlouho čekat a takto rozehraní starší žáci sledovali nelítostný dlouhý boj Jirky Fauska, který jen těsně podlehl 3:2. Opětovné zabodování našich všech zúčastněných na stav 8:2 již udával jasný směr lehkého vítězství na soupeřově půdě. Další vývoj zápasů byl určen jen pro otrlé a silné povahy i v řadách fanoušků. "Sokolíci" stáhli bodový stav na 8:6 a poslední zápas byl více motivační pro soupeře, zda prohraje či remizuje...
Fotogalerie z utkání ZDE - (vyžaduje Flashplayer).
Foto a text: Ivan Růžička, fotogalerie Petr Barcal
SK Slivenec hostil Ellizu 6:10
Ve 20. kole v 6. třídě naše ,Jčko´ nás čekal o příčku lepší soupeř SK Slivenec D na domácím poli. Nastoupili jsme v takticky obměněné sestavě Růžička-Svoboda a Trucík-Daníček, tímto jsme soupeři ve čtyřhře ukořistili dva důležité bodíky. Poté domácí ještě pohrozili pětisetovou bitvou s Adamem, kterou sice prohrál, ale tím vybičovali naše kluky k dalším čtyřem bodům. Další sety se přelévaly, nicméně bodový rozdíl už jsme si ohlídali a konečný výsledek 6:10 bez dohraných dvou zápasů ukončil příjemnou vyjížďku na okraj Prahy. Musím vyzdvihnout výkon našeho Péťi Truce, který si dokázal poradit se soupeři i přes nástrahy podlahy, osvětlení, soupeřových servisů i účastí fotografa. V zápasech panovala opět velmi přátelská nálada o kterou se soupeř postaral, byť prohrávající, dokázal naše kluky pochválit za pěkné výměny či přesně umístěný míčky.
Fotogalerie z utkání ZDE - (vyžaduje Flashplayer).
Foto a text: Ivan Růžička, fotogalerie Petr Barcal

Bodovací turnaj starších žáků a žákyň - neděle 19.3. 2012 /Vlašim/
Fotogalerie z turnaje ZDE - (vyžaduje Flashplayer).
Foto: Ivan Růžička, webová fotogalerie: Petr Barcal

Naše áčko se o víkendu 11. - 12. 3. 2012 nejspíš zachránilo v 1. lize
To že situace v tabulce u našeho áčka nebyla poslední dobou růžová ví návštěvníci našich stránek i jejich domácích zápasů. V sobotu 10. 3. 2012 se povedlo takové ,malé Nagano´, když kluci doma porazili doma Liberec 10:6 po těžkých zápasech, kdy jsme vyhrály 7 z 9 pětisetových utkání. Naši nastoupili a bodovali takto: čtyřhry 1, Šedivý Zdeněk 3, Vaculík Petr 2, Tesárek Lukáš 1, Hlaváček Tomáš 3. Nejvíce bodů dělal z Liberečáků Medek.
O den později přijel k nám Slavoj Severotuk Ústí n. L. bez své jedničky Seiberta a to dokonce ve třech! Naši nastoupili a bodovali takto: Vaculík Petr ,1 Rochowanski Pavel 0, Hlaváček Tomáš 2, Šedivý Zdeněk 1 a 5x WO. Jediný Kabelka z hostů neprohrál. Vyhrály jsme 10:4. Po tomto víkendu jsme se usadili mírně za půlkou tabulky.
Fota z utkání s Ústím nad Labem ve dvou fotogaleriích
ZDE - č. 1 - fota našich
a ZDE - č.2 - fota soupeřů (vyžaduje Flashplayer).
Foto a text: Petr Barcal

5. tř. Muži "B" Elliza "H" vs El-Niňo "L" 10:2
V 18. kole naše mladé H-čko mělo možnost na vlastní kůži vyzkoušet, proč se El-Niňo usadilo na samém dně tabulky. Všichni proti sobě nastupující hráči se vzájemně velmi dobře znají ze všech pražských soutěží, což byla možná i naše výhoda a zápasy byly tím pádem velmi přátelské. Dobře sehrané dvojice P. Marat - D. Průša a D. Růžička - P. Truc udali vývojové tempo dalším událostem a myslím, že bylo na co se dívat. Nehrát Trucík nejen proti soupeři, ale i trošku proti sobě, odjížděl by soupeř s nulou. Proto tentokrát popřejeme soupeři o hodně lepší výsledky a my se budeme těšit hned na pondělní 19. kolo, kdy změříme kvality na soupeřově půdě TJ Stadion Žižkov, se kterým se držíme stále o pár bodů v první polovině tabulky.
Fotogalerie z utkání ZDE - (vyžaduje Flashplayer).
Foto a text: Ivan Růžička, zpracování a fotogalerie Petr Barcal

Těžká odveta
Dne 2. 3. nastoupilo naše mladé "J"čko v 6. třídě v sestavě Růžička, Truc ml., Apolonio a Šturma k odvetnému utkání tentokrát na domácí půdě s vedoucím týmem tabulky SK REVATTI "A". V úvodních čtyřhrách jsme prohrou a výhrou ještě se soupeřem drželi krok, v dalších zápasech body získával soupeř a o velikou podívanou se postaral náš útočný "Domča" proti nepříjemně obrannému Martinu Bajtlerovi. Trucík nastoupil po lehčím zranění na soupeře velmi srdnatě a s chutí bojovníka jak ho známe. Ostatní naši hráči sice v jednotlivcích neuspěli, nicméně i tako sbírají o to cennější zkušenosti. Výsledek 4:10 mluví jasně proč jsou Revatti na špici tabulky.
Fotogalerie z utkání ZDE(vyžaduje Flashplayer).
Foto a text: Ivan Růžička, fotogalerie Petr Barcal

Jak si vede áčko v 1. lize od začátku roku 2012 do konce února?
12. kolo hrálo áčko v 1. lize venku - za soupeře jím byl Koral Tišnov B. Po čtyřhrách to bylo 1:1, naši dále bodovali takto:
Hlaváček Tomáš 2/2, Šedivý Zdeněk 1/3, Vaculík Petr 1/2, Svoboda Lukáš 1/3, Šmatlák Jiří 1/2. Oporou domácích byl zejména R. Cvrkal, který měl úspěšnost 4/4 a více mu vzdoroval z našich borců pouze Šeda. Prohráli jsme 10:6.
Ve 13 kole jsme hráli na stolech Matve Uherský Ostroh A. Po čtyřhrách to bylo 1:1. Naši hráli a bodovali takto: Thang Do Trong 2/2, Hlaváček Tomáš 1/3, Vaculík Petr 0/3, Šedivý Zdeněk 2/1. Domácí se mohli opřít o vyvážený výkon celého týmu. Zejména se dařilo Janouškovi 3/4. Naši prohráli 10:6.
Ve 14. kole jsme nezačali zrovna dobře s Moravskou Slaviíí Brno A, po čtyřhrách jsme prohrávali 2:0. O to cenější byla nakonec remíza 9:9 s tímto klubem. Úspěšnost našich hráčů:
Thang Do Trong 3/1, Vaculík Petr 1/3, Hlaváček Tomáš 2/2, Šedivý Zdeněk 3/1.
V 15. kole jsme hráli po 3 kolech venku konečně doma. Přivítali jsme posledního z tabulky SKST Hodonín A, který se očividně smířil s rolí sestupujícího týmu, protože přijeli ve 3 lidech. Vyhráli jsme vysoko 10:3.
V 16. kole 12. února jsme hostili KST Zlín, který je průběžně 9. v tabulce a byl to zápas úspěšný pro naše kluky - bodovali takto:
čtyřhry 1/1, Šedivý Zdeněk 3/0, Vaculík Petr 2/0, Tesárek Lukáš 2/1 Hlaváček Tomáš 2/1. Vyhráli jsme 10:3.
V 17. kole jelo áčko ven a utkalo se s Mittalem Ostravou B. čtyřhry 1/1, Hlaváček Tomáš 2/2, Sojka Lukáš 0/4, Vaculík Petr 2/2, Šedivý Zdeněk 2/1. Oporou hostí byl zejména neporažený Vojtěch Klimek. Domácí vyhráli 10:7.
V 18. kole - 26. 2. jsme hráli s Baníkem Havířov.
čtyřhry 1/1, Hlaváček Tomáš 2/2, Sojka Lukáš 1/3, Vaculík Petr 2/1, Šedivý Zdeněk 0/3. Domácí se mohli opřít zejména o neporazitelonost Beneše, který má stabilní formu a stále se zlepšuje. Domácí vyhráli 10:6. Výsledek by mohl být zajímavý, kdyby mohl nastoupit náš Throng, který 3 zápasy po sobě za nás nenastoupil.
Po 18. kole je tedy naše áčko na 11. místě a v závěru sezony bude klíčové, zda se bodově dotáhneme na Koral Tišnov, který je k datu 2.3. 2012 o 2 body před námi.
Podle ping-pong.cz zpracoval Petr Barcal

Naše ,pětka´měřila síly s Běchovicemi
Dne 24.2. jsme si opět vyzkoušeli naše "muže" různých věkových kategorií v dalším kole 5.třídy, kdy jsme prověřili výkonnostní připravenost týmu Běchovic "A". Po první půli odehraných zápasů se jednoznačně výsledek nakáněl ve prospěch našich borců, avšak následná prohra čtyř zápasů vše zdramatizovala a utkání dostalo nový náboj o každý bodík, o který se neuvěřitelně s úspěchem popral Adam Daníček v pětisetovém nelítostném souboji. Celé utkání se neslo ve velmi přátelské atmosféře, kterou střídala jak radost, emoce, tak i dobrá nálada a bohužel i nepříjemné zranění Péti Truce jun., který musel odstoupit a byl nahrazen naším "Standou" a jeho nekompromisním backhhandem (viz. fotogalerie). Tuto bitvu náš oddíl sice prohrál 8:10, ale o to větší motivaci bude mít v dalších bojích.
Fotogalerie z utkání ZDE - (vyžaduje Flashplayer).
Foto a text: Ivan Růžička, zpracování a fotogalerie Petr Barcal

V únoru 2012 běží naše herna osmý rok...
Připomeňme si pár snímky co bylo vše na začátku, než jsme se mohli postavit na Elizze za stoly? Otevření herny proběhlo 5.2. 2004 i za mediálního zájmu, i v přítomosti kamer, hostů, radních a dalších klíčových osob z vedení Elizzi. Máme tedy 8 leté výročí. Bylo to tehdy trochu napínavé, zvítězí-li náš sportovní záměr u naší městské části Praha 11 před dalšími zájmovými skupinami, které měly o bývalou kotelnu zájem. I díky dobře připravenému projektu, který uměla stavební společnost Elizza sama realizovat, jsme nakonec objekt ,vyhráli´ k dalšímu užívání.
Obr. 1) Stav v interiéru před rozsáhlými úpravami. obr. 2) Při slavnostním otevření zleva: Ing. Vladimír Göringer, ředitel společnosti Elizza s.r.o. a Ing. Milan Stupavský, Dr. jednatel s. ELIZZA. Úplně vpravo tehdejší místostarosta Bc. Vašíček s hosty. Obr. 3) V tuhle chvíli bylo před námi ještě hodně práce...
Text: P. Barcal, foto: archiv Elizzy

Hanl potvrdil skvělou formu na eMASTERS
Aleš Hanl (4.liga, Německo na snímku vpravo) potvrdil formu a obhájil vítězství z minulého turnaje série eMASTERS. Šlo o již 7.turnaj, kterého se opět zúčastnilo 9 kvalitních hráčů z různých klubů a soutěží. Vedle Aleše se do finálové skupiny probojoval Denis Beneš (1.liga, El Niňo) a Karel Komenda (5.liga, Německo).
Zde je konečné pořadí 7.turnaje: 1.Hanl, 2.Beneš, 3.Komenda, 4.Panský (2.liga, Německo), 5.Hlaváček (1.liga, Elizza), 6.Štůsek (Německo), 7. Mazura (1.liga, El Niňo), 8. Wasik (3.liga, Německo), 9.Zábranský (4.liga, Francie). Příští turnaj se uskuteční pravděpodobně 29. března. O přesnějším termínu vás budeme zde informovat.
Karel Komenda

Memoriál Jiřího Zemánka
Memoriál Jiřího Zemánka proběhl už potřetí - 4. února 2012. Zúčastnilo se ho asi na čtyři desítky hráčů a hráček. Ze skupiny postupovali dva a zbytek hrál dolního pavouka a útěchu. Vítězství v ,útěše´ obhájil z roku 2011 Luboš Veselý před Jiřím Hulešem (oba Sentia-Huleš). O celkové turnajové čtvrté a třetí místo se dělil domácí Zdeněk Šedivý s Drozdou. Ve finále vyhrál domácí Tomáš Hlaváček, který porazil Palkovského. Memoriál připravil Ing. Milan Stupavský, Dr. ve spolupráci s Bohoušem Vožickým. Na každém stole byli delegováni stálí rozhodčí a vše proběhlo hladce. Nejúspěšnější hráči se mohli radovat z dobrých ,prize money´, byly oceněny i nejlepší ženy a nejlepší hráči v ,útěše´. Zvláštní prémii obdržel i nejstarší účastník turnaje Jiří Šiler (Sokol Popovice). Na 170 snímků ve třech fotogaleriích (vyžaduje Flashplayer) najdete pod tlačítky uvnitř grafické montáže.   Text a snímky P. BarcalFotoohlédnutí za Vánočním turnajem na Elizze 2011
Jako každou zimu se na Elizze hrál Vánoční turnaj, který byl zaměřen nejen na mládež, ale i taky na jejich rodinné příslušníky. S určitým časovým odstupem nabízíme plno snímků z této svátečně-sportovní akce. I když každý asi se snažil o svůj solidní sportovní výkon, tak vždy šlo o to - dobře se pobavit a popovídat si i s lidmi, hráči, známými nebo i s těmi, co jsme loni jen v herně míjeli. Organizace díky Zdeňku Šedivému a Bohouši Vožickému dopadla na výbornou. Ti šťastnější si odnesli domů i pěkné ceny z tomboly...
56 snímků z turnaje ve fotogalerii ZDE - (vyžaduje Flashplayer).
Foto: Ivan Růžička, Text a fotogalerie P. Barcal

S jakými výsledky vstupují naše ligy do roku 2012?
Naše Áčko v 1. lize zakončilo půli sezony na 10. místě v tabulce, kdy 3 týdny před tím sehrálo v 10. kole (10.12.2011) zápas s prvním z žebříčku Sokolem Královým Dvorem B. Hosti přijeli ve třech - to jim ale nezábranilo v tom, aby vyhráli 5:10. Z našich nastoupili Trong, Šedivý, Vaculík a Šmatlák (1). Kromě vítěství Šmatláka v singlu přidali naši ještě bod ve čtyřhře, zbytek WO. O den později v 11. kole Áčko hostilo SF SKK El Niňo B. Naši nastoupili a bodovali takto: Throng (-), Vaculík (-), Šedivý (2) a Šmatlák (-) a 1 čtyřhra. Prohráli jsme 3:10.
2.liga (náš B tým) je podobně jako Áčko po 11. kole desáté z 12 celků. Když v 10. kole hostil KST Zlín B. Naši vyhráli 10:6. Naši nastoupili a bodovali takto: Pavel Rochowanski (4!), Nejedlý (1), Kudrna (1), Švec (2) a obě vyhrané čtyřhry. Oporou hostí byl Dominik Černocký, který prohrál jen s naším P. Rochowanským.
V 11. kole hostilo Béčko o den později (11.12.) Matve Uherský Ostroh B. Těsně soupeři podlehlo 8:10. Ostroh se mohl spolehnout především na stoprocentní výkon Vladimíra Mišinského. Naši bodovali takto: P. Rochowanski (2), Nejedlý (2), Kudrna (1), Švec (2) a 1 čtyřhra.
3. liga (náš C tým) je po 1. půlce soutěže na předposledním místě. Dosud se nám v Céčku často nevede obsadit zápasy hráči z jeho základu. V 10. a 11. kole dostali šanci naši mladí hráči - náhradníci. Oba zápasy se nepodařilo vítězně zvládnout - první se SF SKK El Niňo Praha F - výsledek 10:0 pro soupeře. A o den později stejný výsledek se Sokolem Michle A.
Text P. Barcal

Lokomotiva Vršovice nestačila na UMMC Jekatěringburg
V těsné blízkosti naší herny byl zase vidět světový stolní tenis. V pátek 16. 12. hostila Lokomotiva Vršovice ruský UMMC Jekatěringburg. Hosté přijely s nabitou soupiskou, nikdo důležitý ze základu jim nechyběl. Domácím chyběla jejich jednička Kenta Matsudaira, který bohužel v tu samou dobu plnil reprezentační povinnosti. První utkání bylo divácky velmi atraktivní, protože nastoupil Evgenij Sčetinin patřící k absolutní obranářské světové špičce. Jiří Vráblík udělal na něj 1 set, po utkání připustil, že kolikrát hádal jaké falše se mu od Sčetinina vrací zpět. Druhé utkání Bardoně s mladým ambiciózním Shibaevem bylo divácky pro mě nejméně záživné. Na Bardoňovi byla znát nervozita podobně jako před několika týdny s Ochsenhausenem, konečně sám to moderátoru ČT potvrdil. Příliš Shibaevovi nevzdoroval. Za to ,čtyřka´ Lokomotivy Lukáš Sojka hned při svém debutu ukázal srdce bojovníka a legendě světového stolního tenisu Zoranu Primoracu vzal set. Byly tam také dobré výměny. Michaela Mazeho trenérka Rusů tentokrát nepostavila i když byl asi největším magnetem pro diváky. Lokomotiva prohrála 0:3 Přišli se na utkání podívat i naši mladí hráči ze Sportovní Jižní město. Ještě povzdechnutí závěrem: velká škoda, že divácká obec byla roztříštěna, když ve stejnou dobu mělo SF SKK El Niňo Praha také utkání v lize mistrů na Praze 8. Ti vyhráli.
Snímky z tohoto utkání ve fotogalerii ZDE - (vyžaduje Flashplayer).
Text a fotogalerie P. Barcal

David Palkovský vítězem eM
Vítězem 5.turnaje (8.12.) oblíbeného seriálu turnajů pro ligové hráče eMASTERS se stal David Palkovský (Vrchlabí), který v dramatickém zvítězil nad Alešem Hanlem (Německo) 3:2. Přímou účast v příštím turnaji (leden 2012), si kromě obou finalistů zajistil také David Štěpánek (Králův Dvůr) a Jan Hrnčiřík (Hradec Králové). Konečné pořadí T5 (1.-9.místo): Palkovský, Hanl, Štěpánek, Hrnčiřík, Novák, Kudrna, Komenda, Stibor, Vaculík.
Od ledna do května 2012 se uskuteční 5 turnajů (celkem 10), vždy 1x za měsíc. Jména hráčů s účastí min. na turnaji: Palkovský, Hanl, Štěpánek, Hrnčiřík, Novák, Kudrna, Komenda, Stibor, Vaculík, Švec, Šedivý, Wasik, Plaček, Zatřepálek, Zavoral, Laboutka, Šmatlák, Vrba, Vožický, Baron, Glásl. Účast na některém z příštích turnajů přislíbil i legendární Jindřich Panský.
Krátké vyjádření hl. organizátora Karla Komendy po posledním turnaji: ,Jsem moc rád, že turnaje získávají stále větší oblibu u hráčů. Dostávám řadu pozitivních ohlasů jak na kvalitu zápasů, tak na systém i celkovou organizaci. Na druhou stranu je velká škoda, že turnaje maji zatím nízkou sledovanost diváků. Proto mým přáním do příštího roku je, aby turnaje vzbudily větší zájem, zejména pak dětí SJM a jejich rodičů. Právě pro mladé hráče je toto skvělá příležitost něco se přiučit.´
Snímky z tohoto turnaje ve fotogalerii ZDE - (uvnitř galerie automatické slideshow - netřeba klikat).
Text K. Komenda, fotogalerie P. Barcal

Jak si vedly naše ligová družstva na konci listopadu 2011?
Poslední listopadový víkend absolvovala naše ligová družstva 8. a 9. kola. Naše Áčko v 1. lize v sobotu 26. 11. 11. hrálo venku s SKST S.P.M. Liberec A. Naši hráli bohužel ve třech. Nastoupili jsme a bodovali takto: Z. Šedivý (-), P. Lopocha (-), J. Kudrna (1) a 1 čtřyhra. Prohráli jsme 10:2.
V neděli naši popojeli na Slavoj S.P.M. Liberec A. Opět naši hráli bez čtvrtého a bodovali takto: Šedivý (-), Lopocha (-), Hlaváček (-) a 1 čtyřhra. Prohráli jsme 10:1. V tabulce je áčko po 9. kole na 9. místě.
Tuto sezonu prvně v našich zprávách zmiňujeme podrobněji obě další ligy - 2. a 3.
Béčko ve 2. lize v 8. i 9. kole hrálo venku. V sobotu s Moravskou Slávií Brno „B“, které je v tuto chvíli o 2 místa před námi. Náš tým hrál a bodoval takto: J. Šmatlák (2), Jakub Švec (2), Lukáš Tesárek (1), P. Rochowanski (1) a 1 čtyřhra. Oporou hostí byli bez porážky Lučko s Bížou. Prohráli jsme 10:7.
V neděli se Béčko utkalo s ČKD Blansko, naši bodovali takto: Šmatlák (2), Švec (1), Rochowanski P. (1), Tesárek (-). Prohráli jsme 10:4. Béčko je po 9. kole deváté v tabulce, podobně jako naše Áčko.
Céčko ve 3. lize hrálo doma. V sobotu 26.11. s Pedagogem Č. Budějovice ,A´. Nastoupili jsme a bodovali takto: Nejedlý (2), Melíšek (1), Tlustý (1), Braňka (-). Prohráli jsme 4:10.
V neděli jsme hostili Sokol Vodňany. Z našich bodoval zejména neporažený Kudrna (4), Braňka (1) a 1 čtyřhra. Prohráli jsme 6:10.
Céčko je po 9. kole v tabulce na znepokojivém předposledním místě.
Text podle internetového zdroje připravil Petr Barcal
 
Fotoohlédnutí za ligou Mistrů na JM
Liga mistrů na Jižním Městě se konala 20. 11. 2011, od 11 hodin v hale Květnového vítězství 1554. Je super, že máme v dosahu naší herny jednou začas zápasy světové extratřídy. Opět se za domácí Lokomotivu Vršovice představil juniorský mistr světa, Kenta Matsudaira.
TTF Ochsenhausen nastoupil v nejsilnější možné sestavě - Kirili Skachov, Tiago Apolonia a Andrej Gacia. Za domácí Lokomotivu vedle Matsudairy, nastoupil Jiří Vráblík a Michal Bardoň. Zejména u prvních dvou jmenovaných se bylo na co dívat. Lokomotiva Vršovice prohrála 0:3. Přání Romana Kauckého, manažera L.V., v průvodní brožuře k utkání, o zaplnění haly zůstalo nevyslyšeno. Možná by stálo za to popřemýšlet o přehodnocení vstupného 100,- směrem níž? Třeba by pak přišly příště i děti, co mají o hru zájem i se svými rodiči? Snímky právě z tohoto utkání ve fotogalerii ZDE - uvnitř automatické slideshow - netřeba klikat).
Text a fotogalerie Petr B.

Pozvánka na turnaje - mladšího, staršího žactva a dorostu
Vážení sportovní přátelé, rodiče a mladí sportovci. Dovolte nám vás pozvat na na 2.ročník Zbraslavského poháru, turnaj GP nejmladšího a mladšího žactva, který se koná v termínu 26. - 27.11.2011 v tělocvičně ZŠ Vl. Vančury, Praha 5 - Zbraslav (propozice ZDE). Dále vás zveme na Podzimní cenu Čakovic (propozice ZDE), turnaj GP staršího žactva a dorostu, který se koná v termínu 3. - 4.12.2011 v sokolovně TJ Avia Čakovice.
Nejmladší a mladší žáci mohou dále startovat na TJ Slavoji Praha, kde probíhá pozvat na 16.ročník Memoriálu Ivana Chalupy, turnaj nejmladšího a mladšího žactva, který se uskuteční v termínu 3. - 4.prosince 2011 v prostorách tělocvičen ZŠ Rakovského 3136, Praha 4 - Modřany. Propozice ZDE.
Šeda

Ligový víkend 12. 11 - 13. 11. 2011
V sobotu 12. 11. se v herně Elizzi konal zápas 1. ligy Elizza Praha A - Mittal Ostrava B. Vyhráli jsme 10:5.
Naši hráči bodovali takto: Šedivý Zdeněk 3, Švec Jakub 0, Vaculík 2, Thang Do Trong 4 a 1 čtyřhra.
O den později v neděli naše áčko hrálo s Baníkem Havířov. Prohráli jsme 7:10. Po čtyřhrách jsme sice vedli 2:0. Oporou hostí byli Michal Beneš a Karel Volný - oba 4 body v singlech. 4 utkání z 5 pětisetových skončili bohužel ve prospěch hostí. V sestavě Havířova byl i Meluš Ladislav - obranář. Jeho zápasy mě přišly divácky atraktivní (uměl i výpadový útok).
Naši bodovali takto: Hlaváček Tomáš 1, Šedivý Zdeněk 1, Vaculík Petr 1, Thang Do Trong 2, čtyřhry 2. Oba dva dny byl oporou našich hlavně Trong. Po 7 kolech je áčko na 8. místě tabulky. Snímky právě z tohoto utkání ve fotogalerii ZDE.
Text a fotogalerie Petr B.

ČESKÝ MEGA ŽEBŘÍČEK 2011
Zaujala mě iniciativa Milana Šimáčka udělat Český Megažebříček. Co obnáší? V žebříčku je podle jednotné metodiky zařazeno 15.311 hráčů z celé České republiky, kteří v uplynulé sezóně odehráli alespoň 15 dvouher v některé z dlouhodobých soutěžích mužů od extraligy po nejnižší okresní/městskou soutěž nejnižší úrovně.
Některé z nás možná čas zavál daleko od svých bývalých spouhráčů či známých v našem sportu nebo se nám jen ztratili z očí. Třeba i ti co jsme s nimi hráli v žácích. Hrají ještě a jak si vedou?, mohli jsme se ptát - nyní odpověď lze nalézt i na Megažebříčku.
Můžete si ověřit i kolikátý v zemi byste byli na pomyslném žebříčku. Ještě nikdo nikdy se nepokusil porovnat výkonnost všech hráčů z celé republiky. Není divu, v předpočítačové době byl sběr dat téměř nemožný (a byla by to kniha o 250 stranách) a i v době komputerizace má málokdo čas a trpělivost vyzobat data ze serverů a tato elektronicky zpracovat. Navíc, když zcela neuvěřitelně v roce 2011 stále neexistují jednotná pravidla pro tvorbu žebříčků a každý kraj/okres si je dělá po svém, což je bizarní unikát českého stolního tenisu.
Po 3 letech je na světě 2. aktuální verze.
Na tomto linku ZDE najdete: odkaz na vlastní žebříček, odkazy na krajská pořadí sestavená podle stejné metodiky a odkaz na metodiku sestavení žebříčku, atd.
Podle internetového zdroje www.pingpong.cz převzal a editoval Petr Barcal

Naši mladí bojovali v 6. třídě 4. 11. 2011 o remízu
Naše J družstvo v 6. třídě hostilo v herně Elizzi v pátek 4. 11. 2011 Sokol Žižkov D.
V tomto družstvu máme samé mladé hráče, kteří získávají zkušenosti v nižších třídách. V ten den zažili hráči radost z výhry i trpkost porážky rovným dílem. Výsledek skončil totiž smírně 9:9.
Hráči bodovali takto: obě čtyřhry (2), Daníček (2), Růžička (2), Franc (3).
Fotogalerie ZDE (vyžaduje Flashplayer).
Webová publikace Petr Barcal, foto Ivan Růžička


Ligový víkend 29. - 30. 10. 2011
Naše A družstvo v 1. lize se bylo poprat o body na Moravě (29. - 30. 10.) Protože šlo oba dny o soupeře, který byli nám tabulkově vyrovnaní čekali mnozí z nás nějakou výhru.
V sobotu 29.10. ve 4. kole jsme k tomu byli vážně blízko, když se áčko utkalo s SKST Hodonínem A, kteří jsou nyní o 1. místo před námi. Remizovali jsme s nimi 9:9, když naši bodovali takto: Šmatlák (1) Trong (2), Hlaváček (2), Šedivý (3) a 1 čtyřhra. Oporou hostí byl Medvecký.
O den později, v neděli, kluci popojeli do Zlína, kde je čekal místní KST Zlín A. Ti jsou momentálně o 2 místa před námi - jsou tedy 7. Už po čtyřhrách jsme prohrávali 2:0. Vývoj v singlech nebyl o moc příznivější. Prohráli jsme s nimi 10:3.
Bodovali jsme takto: Throng (1), Šedivý (1), Šmatlák (1) - ten se o svůj bod hodně tahal s místním Smýkalem.
Áčko je po 5. kole v tabulce na 9. místě.
Příští kolo 12. a 13. 11. 2011 čeká kluky doma Mittal Ostrava a o den později Baník Havířov, kteří oba uzavírají tabulku. V tento víkend naše áčko určitě nezáváhá a připíše si oba dny dobrý výsledek. Proto přijďte i vy vytvořit klukům dobrou kulisu pro jejich výkony.
Text podle internetového zdroje Petr Barcal

Uzavření herny 27. 10. 2011 - pro další tréninky
Ve čtvrtek 27.10. bude výjimečně uzavřena hala pro trénink od 18 hod. Uskuteční se tam zápas, který se bude předehrávat kvůli svátku v pátek (2 stoly), začátek od 18 hod. Navíc jste zváni na již 3.turnaj prestižní série eMASTERS. Nominace visí na nástěnkách v herně. V době od 18,15-21,30 budou obsazeny 3 stoly.
Naopak v pátek, kdy je státní svátek, tak z důvodu zavření haly ve čtvrtek 27.10.2011 od 18 hod a po konzultaci s Vóžou a Standou Vohradským, bude hala v pátek v době státního svátku otevřena od 15 do 20 hod.
Od 18 hod tam bude zápas na 2 stolech, zbývající 4 stoly budou volné. Trénink dětí od 15 hod je zrušen, Standa halu otevře a kdo bude chtít, může si zahrát (přednost má ten, kdo dřív příjde). Pouze při plné obsazenosti haly prosím dejte přednost ligovým hráčům nastupujícím za Elizzu (nepředpokládám víc jak 1-2 stoly).
Děkuji za pochopení. Šeda

2. a 3. kola - ligový víkend 15. a 16. 10. 2011
Ve 2. kole v sobotu 15.10. 2011 naše áčko v 1. lize hostilo „Matve Uherský Ostroh A“. Prohráli jsme 6:10. Naší jedničkou se ukázal znovu Hlaváček (2 body), Šeda (1), Thang (1), Šmatlák (1) a jedna čtyřhra (1). Janoušek a Bojko z hostí měli proti našemu týmu 100% úspěšnost.
Druhý den 16.10. 2011 ve 3. kole áčko přivítalo „Moravskou Slavii Brno A“. Soupeř nás přehrál 7:10.
Naši bodovali takto: Hlaváček (2), Šedivý (2), Throng (2) a jedna čtyřhra (1). Naši bodovali především přes Bízu hostí. Naopak soupeřův Marek a Šmerda si udrželi ten den neporazitelnost.
Po třech kolech se áčko Elizzi ocitá v samém středu tabulky. V příštím 4. A 5. kole kluky čeká venku SKTS Hodonín, kteří jsou hned za nimi v tabulce a druhý den na to KST Zlín A, který je zatím poslední. Věřím, že A družstvo příště přiveze za oba dny tj. 29. A 30. 10. body.
Podle internetového zdroje zpracoval Petr Barcal

Jak zahájily sezonu naše ligová družstva?
1. Říjnový den 2011 se hrála ligová utkání i našich družstev A, B i C. Dopadla takto:
naše áčko v 1. lize doma hostilo Koral Tišnov A a přehrálo jej 10:5. Náš Hlaváček dělal 4 body v singlech a zvládl i oba 5 setové zápasy Cvrkalem a Šenkpoulem. Body dále: Šedivý 2, Vaculík 2, Šmatlák 1, 1 čtyřhra. Jedničkou hostí byl Rudolf Cvrkal, který podlehl jen Hlavimu.
2. Liga (B tým) nastoupila rovněž doma bez Vaculíka a p. Rochowanského ve složení: Švec, Melíšek, Kudrna a Nejedlý. Přivítali doma „Sokol Hradec Králové 2B Atlantu“. Naši prohráli 6:10. Z našich průběžně bodovali Švec a Nejedlý (oba 2), Melíšek přidal další bod a 1 čtyřhra. Náš J. Kudrna se prosadil jen ve čtyřhře. Jedničkou hostí byl 100% Miloš Šlapák.
3. Ligu jsme hrály venku s naším Céčkem se Spartou Praha A. Náš Nejedlý a Kudrna hrály v ten samý den o soutěž výše, proto nenastoupili. Na stoly se tedy nominovalo toto složení: Braňka, Peřina, Melíšek a Tlustý. Prohráli jsme vysoko 0:10.
Text: Petr Barcal


Liga mistrů na Jižním Městě
V sobotu 17.9. od 18 hod se uskuteční zápas Ligy mistrů na Květňáku - plakát rozklikněte ZDE. Lokomotiva Vršovice nastoupí proti francouzskému týmu AS PONTOISE CERGY. Lákadlem bude, že v úvodním zápase v Německu zdolala Lokomotiva Vršovice Ochsenhausen 3:0 v nejsilnějším možném složení! Za domácí se představí poprvé na domácí půdě juniorský mistr světa, Kenta Matsudaira. Na neskutečný ping-pongový zážitek se můžou těšit všichni příznivci našeho sportu. Kapacita haly bude 600 diváků. I vzhledem ke vstupu pro děti, studenty a důchodce zdarma, i vzhledem k tombole :-), bych Vás rád požádal o účast. Zápas bude přenášen televizí a bylo by prima vidět zaplněnou halu.
Šeda


Sezonu 2011/12 startujeme novými soupiskami
Tuto sezonu máme 10 mužských soutěží - tj. o jednu více než loni. Áčko po tuhých bojích udrželo 1. ligu a naše Céčko, které bylo v divizi s ,ligovými´hráči vybojovalo 3. ligu, tak jak mnozí z nás čekali. Peloton soupisek uzavírají dvě šesté třídy, kde zejména naši mladí talentovaní mladší žáci budou pokračovat ve sběru zkušeností. Ženská družstva máme v pražské soutěži dvě. Přeji všem hráčům a hráčkám úspěšnou sezonu. Soupisky ZDE   PB.

1. turnaj seriálu eMASTERS
Ve čtvrtek 25/8 se od 19:00 uskuteční 1.turnaj seriálu eMASTERS 2011/12 na Elizze. Turnaje se zúčastní 9 zkušených hráčů na úrovni 1.ligy i extraligy. Předpokládaný konec je plánován ve 21:00.
Zde je startovní listina: Vožický B., Šedivý Z., Hlaváček T., Komenda K., Hanl A., Wasik P., Laboutka L., Zatřepálek M.,
Glásl O.
Těšíme se vaši na diváckou účast