webmaster: Petr Barcal
petr@barcal.name
www.barcal.name

Přátelské utkání s dánskými stolními tenisty na konci května 2014
V pátek 30. května nastoupil v naší herně, v historii již po čtvrté, výběr Elizzy proti dánskému klubu z města Hirsthals. Dánové přijeli co do výkonnosti v rozmezí od začátečníků až po takovou naší divizi, ne-li 2. ligu. Hráli jsme ve čtyřech skupinách. V profi skupinách A, B, C tři proti třem měli převahu Dánové, vyhráli 3:6; 2:6 a 4:5. Nutno však dodat, že naše improvizovaně vytvořené týmy byly složeny ponejvíc z hráčů pražské 1. až 3. třídy. Čest Elizzy zachránil náš déčkový výběr, který nekompromisně rozstřílel dánské déčkaře 17:2 v nevšedním souboji čtyř proti pěti. Všem hráčům Elizzy patří velký dík za vytvoření opravdu vřelé přátelské atmosféry, a to jak v herně, tak následně v Jihoměstském pivovaře. Dánům se tu opět moc líbilo a těší se, že se napřesrok znovu utkáme buď u nich v Dánsku nebo u nás na Elizze!
Text: Jirka M. Staněk, fotogalerie Petr Barcal a Bohdana Janková (3x)

Historicky třetí ,přátelák´s Dánskem
V pátek 18.5. 2012 se na Elizze odehrál, dalo by se říci, již tradiční přátelský zápas mezi Českou republikou a Dánskem. Šestnáct místních hráčů změřilo své síly se stejně početnými Dány. Proti sobě tak nastoupily čtyři české a čtyři dánské čtveřice výkonostně asi tak od naší divize po čtvrtou pražskou soutěž. První dva české ,A´a ,B´týmy nestačily na silný dánský výběr a podlehly, leč po lítém boji, 11:1 a 3:7. Zato další dva české týmy ,C´a ,D´přehrály Dány v konečném výsledku 7:5 a 10:1.
Fotogalerie - ZDE
Foto: Petr Barcal, text Jiří StaněkOhlédnutí za přátelákem s Dány
Stejně jako v roce 2010, tak i letos se uskutečnil přátelák s dánskými stolními tenisty v pátek 3.6.2011 v herně Elizzy. Byla 2 družstva na obou stranách a zahráli si nejmladší hráči, mladí i dospělí. Loni ti nejlepší z hostí byli tak výkonostně okolo divize - minimálně kolega Lars. Tentokrát přijela ještě silnější družstva jak loni. Myslím že první 2 na soupisce hostí byli tak na úrovni naší 2.ligy. Naše improvizované Áčko postavené spíše z hráčů úrovně cca 2. třídy na áčko hostí nestačilo. Naše béčko ale vyhrálo. Dánští hráči přijeli i se svými rodninými příslušníky a přáteli. Bylo jich dohromady asi na dvě desítky.
Fotogalerie z turnaje ZDE.
text: Petr B.
Mezinárodní ,přátelák´s Dány
V pátek 14.5. 2010 se v naší herně konal přátelský zápas mezi Elizzou a jedním dánským klubem, který zrovna trávil dovolenou v ČR s rodinými příslušníky. Nastoupilo na obou stranách po 10 hráčích. Hrálo se zhruba na úrovni 1. třídy a níže. Čekal se silnější tým v řadách hostí, ale podle slov dánského kolegy Larse (po čertech dobrého sandwicháře), tři dobří hráči nemohli nakonec přijet z rodiných důvodů. Elizza zvítězila. Pak se šlo na pivo...
Text: PB
miniFOTOGALERIE z utkání zde.