webmaster: Petr Barcal
petr@barcal.name
www.barcal.name

Pražské přebory 2014 ve fotografii
Foto: Ivan Růžička, webová publikace Petr Barcal

5.tř. Sokol Kbely - Elliza - plichta 9:9
Nádherný nástup čtyřher Daníček, Fausek st. a Růžička, Trucík dal ochutnat tatíkům z Kbel, vítr svižných topspinů našich kluků z Ellizy. Další dva body na sebe nenechaly dlouho čekat a takto rozehraní starší žáci sledovali nelítostný dlouhý boj Jirky Fauska, který jen těsně podlehl 3:2. Opětovné zabodování našich všech zúčastněných na stav 8:2 již udával jasný směr lehkého vítězství na soupeřově půdě. Další vývoj zápasů byl určen jen pro otrlé a silné povahy i v řadách fanoušků. "Sokolíci" stáhli bodový stav na 8:6 a poslední zápas byl více motivační pro soupeře, zda prohraje či remizuje...
Fotogalerie z utkání ZDE - (vyžaduje Flashplayer).
Foto a text: Ivan Růžička, fotogalerie Petr Barcal

SK Slivenec hostil Ellizu 6:10
Ve 20. kole v 6. třídě naše ,Jčko´ nás čekal o příčku lepší soupeř SK Slivenec D na domácím poli. Nastoupili jsme v takticky obměněné sestavě Růžička-Svoboda a Trucík-Daníček, tímto jsme soupeři ve čtyřhře ukořistili dva důležité bodíky. Poté domácí ještě pohrozili pětisetovou bitvou s Adamem, kterou sice prohrál, ale tím vybičovali naše kluky k dalším čtyřem bodům. Další sety se přelévaly, nicméně bodový rozdíl už jsme si ohlídali a konečný výsledek 6:10 bez dohraných dvou zápasů ukončil příjemnou vyjížďku na okraj Prahy. Musím vyzdvihnout výkon našeho Péťi Truce, který si dokázal poradit se soupeři i přes nástrahy podlahy, osvětlení, soupeřových servisů i účastí fotografa. V zápasech panovala opět velmi přátelská nálada o kterou se soupeř postaral, byť prohrávající, dokázal naše kluky pochválit za pěkné výměny či přesně umístěný míčky.
Fotogalerie z utkání ZDE - (vyžaduje Flashplayer).
Foto a text: Ivan Růžička, fotogalerie Petr Barcal

Bodovací turnaj starších žáků a žákyň - neděle 19.3. 2012 /Vlašim/
Fotogalerie z turnaje ZDE - (vyžaduje Flashplayer).
Foto: Ivan Růžička, webová fotogalerie: Petr Barcal

5. tř. Muži "B" Elliza "H" vs El-Niňo "L" 10:2
V 18. kole naše mladé H-čko mělo možnost na vlastní kůži vyzkoušet, proč se El-Niňo usadilo na samém dně tabulky. Všichni proti sobě nastupující hráči se vzájemně velmi dobře znají ze všech pražských soutěží, což byla možná i naše výhoda a zápasy byly tím pádem velmi přátelské. Dobře sehrané dvojice P. Marat - D. Průša a D. Růžička - P. Truc udali vývojové tempo dalším událostem a myslím, že bylo na co se dívat. Nehrát Trucík nejen proti soupeři, ale i trošku proti sobě, odjížděl by soupeř s nulou. Proto tentokrát popřejeme soupeři o hodně lepší výsledky a my se budeme těšit hned na pondělní 19. kolo, kdy změříme kvality na soupeřově půdě TJ Stadion Žižkov, se kterým se držíme stále o pár bodů v první polovině tabulky.
Fotogalerie z utkání ZDE - (vyžaduje Flashplayer).
Foto a text: Ivan Růžička, zpracování a fotogalerie Petr Barcal

Těžká odveta
Dne 2. 3. nastoupilo naše mladé "J"čko v 6. třídě v sestavě Růžička, Truc ml., Apolonio a Šturma k odvetnému utkání tentokrát na domácí půdě s vedoucím týmem tabulky SK REVATTI "A". V úvodních čtyřhrách jsme prohrou a výhrou ještě se soupeřem drželi krok, v dalších zápasech body získával soupeř a o velikou podívanou se postaral náš útočný "Domča" proti nepříjemně obrannému Martinu Bajtlerovi. Trucík nastoupil po lehčím zranění na soupeře velmi srdnatě a s chutí bojovníka jak ho známe. Ostatní naši hráči sice v jednotlivcích neuspěli, nicméně i tako sbírají o to cennější zkušenosti. Výsledek 4:10 mluví jasně proč jsou Revatti na špici tabulky.
Fotogalerie z utkání ZDE(vyžaduje Flashplayer).
Foto a text: Ivan Růžička, fotogalerie Petr Barcal

Oddíl stolního tenisu SJM ovládl Grand Prix
O víkendu se na Jižním Městě uskutečnil první turnaj seriálu Grand Prix ve stolním tenisu, který pořádá Pražský svaz stolního tenisu a kterého se účastní i hráči z jiných krajů. Tento víkend se hrály kategorie nejmladších žáků (v sobotu 25. září) a mladších žáků (neděle 26. září).
V kategorii nejmladších žáků zvítězil David Průša (Sportovní Jižní Město) před Janem Polákem z SKST Liberec. Jelikož se vždy v turnajích GP dohrává do umístění, za důležité je zmínit´i 5. místo Adama Daníčka, který v turnaji prohrál jen jednou. Poté domácím fanouškům udělala radost dvojice právě zmiňovaných domácích borců Daníček - Průša, když zvítězili ve čtyřhře.
V kategorii mladších žáků se opět výrazně prosazovali hráči SJM, když jsme ze 46 účasníků získali v jednotlivcích stříbro - Matěj Fausek, a bronz - Filip Bialas. Oba zmiňovaní si neporadili jen s Davidem Jíchou z klubu TTC Říčany. Ovšem ve čtyřhře jsme se dočkali hned všech možných úspěchů! Zlatou medaili vybojovali borci Matěj Fausek a Petr Marat, stříbro získali Filip Bialas a Dominik Růžička a na bronz dosáhli David Průša a Adam Daníček.
Zpracoval P.B. dle zdroje: www.praha11.cz

Ohlédnutí za bodovacím turnajem mladšího žactva
V sobotu 4. září se uskutečnil republikový bodovací turnaj mladšího žactva ve sportovní hale v ulici Květnového vítězství 1554 v areálu ZŠ Květnového vítězství ( www.halajm.cz). Turnaje se zúčastnilo téměř 160 dětí z 65 klubů z celé republiky. Hojné zastoupení mělo i Sportovní Jižní Město - 13 reprezentantů.
Na 16-ti stolech se dal rozpoznat špičkový výkon stolních tenistů ročníků 1998 a mladší. Byly k vidění velké boje a i díky hodně pětisetových zápasů se turnaj prodloužil až do večerních hodin.
Výsledky mladších žáků:
1. Martinko Jiří (TJ Mittal Ostrava), 2. Rozínek Vojtěch (SK Dobré), 3. Hanuš Daniel (SK Přerov), 3. Fabíni Jan (TJ Lokomotiva Česká Lípa). Výsledky čtyřher: 1. místo: Martinko Jiří a Jícha David, 2. místo: Dusík Stanislav a Pašek Dominik, 3. místo: Górecky Jan, Mikolášik Michal, 3. místo: Střelec Jiří, Skalský Ondřej. Výsledky mladších žákyň: 1. Blechová Barbora (SKST Dubňany), 2. Slezáková Stanislava (KST Zlín), 3. Ševčíková Markéta (SKST Dubňany), 3. Kášová Adéla (TJ Sokol Dřínov)
Výsledky čtyřher: 1. místo: Pyskatá Denisa, Tušlová Veronika, 2. Místo: Pěnkavová Dagmar, Bošinová Veronika, 3. místo: Blechová Barbora, Kášová Adéla, 3. místo: Koblovská Dominika, Viktorínová Michaela. Nejúspěšnější reprezentant oddílu SJM - Petr Marat (9. až 16. místo).
Tímto děkuji všem našim dětem za příkladnou reprezentaci a organizátorům turnaje: Josef Vítek - vrchní rozhodčí, Hana Vítková - rozhodčí, Milan Rochowanski - rozhodčí, Jiří Fausek - hlavní organizátor turnaje. Lukáš Rochowanski - organizátor turnaje, Tadeáš Peřina - organizátor turnaje, Marek Vrňák - organizátor turnaje, Veronika Koudelková - organizátor turnaje, Michal Vaniš - organizátor turnaje, Pavel Rochowanski - organizátor turnaje, Bohumil Vožický st. - organizátor turnaje. A v neposlední řadě chci poděkovat generálnímu partnerovi - firmě BUSINESS PARTNERS FOR YOU s.r.o. - www.bp4u.cz.
Text: Zdeněk Šedivý

13 medailí z přeborů Prahy!
Členové oddílu stolního tenisu společnosti SJM, o.p.s. opět úspěšně reprezentovali Prahu 11 a nasbírali celkem 13 medailí i přes velikou konkurenci. Nejúspěšnější členkou výpravy byla Veronika Luňová s 2 zlatými v kategorii mladších žákyň. Velmi dobrých výkonů však dosáhli i ostatní naši mladí reprezentanti (foto zleva: Michal Franc, David Průša, Petr Marat a Matěj Fausek).
Oddíl stolního tenisu organizuje pravidelné tréninky v pracovních dnech kromě středy od 15 do 16:30 hod a od 16:30 do 18 hod a turnaje pro členy i veřejnost o víkendech (bližší info na www.sportovnijiznimesto.cz). I přes velkou členskou základnu čítající téměř 50 členů přijme oddíl nové adepty ročníků 2000 a mladší. Zájemci mohou přijít každý den v tréninkových hodinách či se hlásit u šéftrenéra klubu pana Vožického (mob: 732 599 993) nebo vedoucího oddílu Zdeňka Šedivého (tel. 605 286 034). Těšíme se!
,Zaostřeno´ na mládež
Oddíl stolního tenisu obecně prospěšné společnosti Sportovní Jižní Město, o.p.s. (zkráceně SJM, o.p.s.) vznikl 30.6.2008 přihláškou podanou na Pražském svazu stolního tenisu. Oddíl vznikl na základě spolupráce mezi dlouholetým úspěšným klubem TTC Elizza Praha a Městskou částí Praha 11. Vznikem obecně prospěšné společnosti SJM, o.p.s. začala Městská část Praha 11 cíleně podporovat sportovní činnost mládeže v rámci zviditelnění aktivit spojených s životem na Jižním městě. Jelikož klub TTC Elizza Praha již téměř 30 let úspěšně působí právě na Jižním městě, je cíl na následující léta jasný: dále se věnovat mládeži a rozvíjet v dětech pozitivní přístup ke sportovní činnosti.
Do loňského roku jsme se potýkali s velkou fluktuací dětí. Může za to i rozmanitost aktivit, které se dětem v této době naskytuje. Jak je obecně známo, stolní tenis má svoji sezónu od září do května, tedy spíše v měsících, kdy je chladněji. Proto je i vhodnou doplňkovou aktivitou i jiných převážně letních sportů jako fotbal apod.
Hala stolního tenisu se může pochlubit s jedním z nejmodernějších zázemí v celé republice, které je věnováno jen stolnímu tenisu. Na tréninky mládeže je používáno až 7 stolů, přičemž se využívá i robot.

Zápas v 6. třídě aneb naši nejmladší získávali zkušenosti v kategorii mužů - 1.10.2009
V 6. třídě nastoupili naši mladí muži v sestavě Daníček, Fausek, Marat a M. a D. Prušové /otec a syn/. Začátek byl výborný po čtyřhrách jsme vedli 2:0. Postupem času se ukazovala větší jistota soupeře, který přijel také v ,mladé´ sestavě. Naši kluci nedokázali využít výhodu domácího prostředí a pokynů svých otců také hráčů na téže soupisce. Na ,zámazy´ naši často nestáli nebo netrestali soupeře za zvednutí míčku razantním útokem. Každý z nich však odváděl maximum. Za hosty nastoupila i o půl hlavy větší dívka Diblíková (na snímku v kruhovém výřezu), kterou porazil jen náš David Průša. Soupeř si od nás tedy veze výhru 7:10.   Text a foto: pb

Pingpongová mládež v herně Elizzy
Klub stolního tenisu má za sebou první rok fungování a již nyní je jisté, že ho čeká skvělá budoucnost. Členská základna se upevnila na 40 žácích v rozmezí věku 7 - 14 let, kdy nejpočetnější skupina dětí je ve věku do 10-ti let. Oddíl kromě pravidelných tréninků vždy každý pracovní den v týdnu kromě středy od 15 do 18 hodin pořádá také víkendové turnaje a děti se účastní pravidelných pražských turnajů Grand Prix, které také i 2x pořádal v herně v Mikulově ulici. Z pravidelných turnajů pro děti z Jižního města můžeme jmenovat Mikulášský či Vánoční turnaj, kterých se zúčastnili téměř všichni členové. Vánoční turnaj byl navíc okořeněn účastí rodičů, kdy vždy člen oddílu soutěžil ve dvojici s členem rodiny.