webmaster: Petr Barcal
petr@barcal.name
www.barcal.name

Velká cena Jižního Města 2020
V sobotu 12.9. a v neděli 13.9. se uskuteční zahajovací Bodovací turnaj mládeže v kategorii mladšího žactva (sobota) a nejmladšího žactva (neděle) ve Sportovní hale Jižního Města, v areálu ZŠ Květnového vítězství.
Propozice na celou akci naleznete zde.
Přijďte povzbudit naše hráče a hráčky.
Turnaj se koná za podpory Magistrátu hlavního města Prahy, úřadu MČ Prahy 11 a České asociace stolního tenisu.

Těšíme se na setkání
TTC Elizza Praha, z.s
.


Pražské přebory jednotlivců v lednu 2020
Letošní přebory Prahy se konaly 18. a 19. 1. 2020 v hale Jedenáctka v Praze - Chodově. Přebory měly dobrou účast i z řad Elizzáků. Není tedy náhodou, že jsem se v obou fotogaleriích soustředil právě na ně.
Fotogalerie č.1  Fotogalerie č.2

Fotil a fotogalerie vytvořil Petr Barcal

Mikulášský turnaj 2019
TTC Elizza Praha, z.s. v pátek 6.12.2019 od 14:30 hod v hale stolního tenisu TTC Elizza Praha, z.s., Brandlova 1386/21, Praha 11 pořádá Mikulášský turnaj. Přihlášky zasílejte nejlépe na e-mail: ttcelizzapraha@seznam.cz nebo na tel: 732 599 993 (Bohumil Vožický). Vstupné zdarma. Propozice na celou akci naleznete zde.
TTC Elizza Praha, z.s.


Bodovací turnaj mládeže ČR 7-8. září 2019.
V sobotu a neděli 7. a 8. 9. 2019 pořádáme úvodní Bodovací turnaje mládeže v kategorii mladšího žactva (sobota) a nejmladšího žactva (neděle). Propozice na celou akci naleznete zde.
Přijďte povzbudit naše borce.
Děkujeme za podporu
TTC Elizza Praha, z.s.

ELIZZA MINIKIDS TOUR 2019
Pondělí 6., 13. a 20.5. vždy od 14:30 do 18 hod pro děti ročníků 2004 a mladší. ttcelizzapraha@seznam.cz a ideálně s uvedením všech termínů, na které se přihlašujete... Propozice zde.
Mistrovství ČR ve stolním tenisu staršího žactva - jednotlivců
V sobotu 27.4. a v neděli 28.4. 2019 se uskuteční v hale Jedenáctka VS Mistrovství České republiky ve stolním tenisu kategorie staršího žactva - jednotlivců. Odkaz na kompletní propozice zde.
V sobotu 27.4. nás čekají kvalifikační zápasy, v neděli 28.4. nás pak čekají boje o medaile. Přijďte podpořit naše hráče a nebo se jen podívat na vrcholné zápasy dětí ročníků 2004 a mladší.
TTC Elizza Praha, z.s.
Velikonoční turnaj - čtvrtek 18.4.2019
Tradiční Velikonoční turnaj bude pořádaný ve čtvrtek 18.4.2019 na Elizze od 9 do 15 hod pro děti ročníků 2001 a mladší. Hala bude otevřená od 8:30 hod, zavírat se bude cca v 16 hodin. Sebou kromě vybavení dejte dětem "velkou" svačinu, zároveň si budou moci v pauze kolem 12 hod koupit něco v bufetu.
Věříme, že pro mnohé z Vás bude dobré, že děti budou moci v době školních prázdnin sportovat a vy dospělí budete moci jít do práce.
Prosím o předběžné přihlášky na e-mail ttcelizzapraha@seznam.cz, abychom mohli jako organizátoři společně s trenérem Vožickým vymyslet co nejpestřejší systém turnaje s ohledem na počet přihlášených dětí. Turnaje se mohou zúčastnit i začátečníci, tak pokud máte v okolí menší děti, přepošlete jejich dalším rodičům pozvánku - za což předem děkujeme. Propozice přikládáme zde.

Vánoční turnaj dvojic - sobota 22.12.2018 od 13 hod
TTC Elizza Praha, z.s. zve děti s doprovodem na tradiční Vánoční turnaj dvojic, který se uskuteční v herně v Brandlově ulici v sobotu 22.12.2018 od 13 hod, viz propozice zde.
Těšíme se na hojnou účast.
Výbor oddílu

Mikulášský turnaj 2018
TTC ELIZZA PRAHA, z.s. pořádá Mikulášský turnaj 2018 v neděli 16.12.2018 od 13 hod ve sportovní hale stolního tenisu TTC Elizza Praha, z.s., Brandlova 1386/21, Praha 11. Přihlášky: na ttcelizzapraha@seznam.cz nebo na tel: 732 599 993 (Bohumil Vožický), vstupné zdarma, losování v den konání turnaje.
Podrobné propozice naleznete zde.Pondělí 29.10., 5.11. a 12.11. vždy od 14:30 do 18 hod pro děti ročníků 2004 a mladší. V případě vaší účastní je třeba zaslat přihlášku na ttcelizzapraha@seznam.cz a ideálně s uvedením všech termínů, na které se přihlašujete... Propozice zde.
vedení klubu

Velká cena Jižního Města 2018
V sobotu 8.9. a neděli 9.9.2018 organizujeme Bodovací turnaje mladšího a nejmladšího žactva v hale Květnového vítězství 1554/54, kde se představí špička hráčů a hráček z celé České republiky.
Jedná se o úvodní turnaj a předpokládáme také rekordní účast.
Propozice naleznete zde.
Zároveň v hale Jedenáctka VS proběhnou Bodovací turnaje dorostu a staršího žactva. Propozice přikládáme zde.
Výbor oddílu
GENERALI Mistrovství ČR ve stolním tenisu mladšího žactva - jednotlivců
Ve dnech 19. a 20.5. se uskuteční Mistrovství České republiky jednotlivců v kategorii mladšího žactva v hale Jedenáctka VS. Viz propozice zde. V sobotu 19.5. se odehrají kvalifikační zápasy, v neděli pak semifinálové a finálové utkání. Nejlepší hráči ročníků 2005 a mladší budou využívat možnosti jedné z nejmodernějších a nejmladších hal v České republice. Široké publikum je vítáno.
TTC Elizza Praha, z.s

Jarní turnaje - pro děti 2004 a mladší, seniory, veřejnost a do divize
které se uskuteční v následujících týdnech na Elizze, herna Brandlova 1386/21.
Turnaje jsou rozdělené a určené pro:
ELIZZA MINIKIDS TOUR 2018
V pondělí 14., 21. a 28.5. vždy od 14:30 do 18 hod se uskuteční turnaje pro děti ročníků 2005 a mladší. Všechny děti z řad naší přípravky, družin či jejich kamarádi jsou vítané. Děti zažijou turnaj a mohou si vyzkoušet své dovednosti, nové děti se mohou zeptat na možnost hraní v našem oddíle.
Podrobné propozice naleznete zde:

Na výše uvedené turnaje se lze přihlásit na tomto emailu: ttcelizzapraha@seznam.cz

Jarní turnaje - pro děti 2004 a mladší, seniory, veřejnost a do divize
které se uskuteční v následujících týdnech na Elizze, herna Brandlova 1386/21.
Turnaje jsou rozdělené a určené pro:
Minikids pro děti ročníků 2004 a mladší - pátek 19.5., 26.5. a 2.6. vždy od 14:30 do 18 hod. Vstupné zdarma.
Propozice ZDE:
Kvůli omezenému počtu účastníků (max 32) je nutná registrace na turnajvždy na e-mail: ttcelizzapraha@seznam.cz

MISTROVSTVÍ ČR VE STOLNÍM TENISU DOROSTU – JEDNOTLIVCŮ PRO ROK 2017
O víkendu 21-23.4.2017 se uskutečnilo Mistrovství ČR v kategorii dorost v hale Jedenáctka VS, kam se sjela celá špička a nutno podotknout, že se bylo na co dívat.


56 hráčů a 40 hráček využili plnohodnotně jednu z nejmodernějších hal České republiky a po turnaji jsme slyšeli pouze kladné hodnocení jak na kvalitu a zázemí haly, tak na organizaci.
Vítězem jednotlivců dorostu se stal Jiří Martinko z TJ Ostrava KST, když v nervydrásajícím finále odvrátil 5 mečbolů s Honzou Valentou z TSM Kladno a vyhrál 16:14 v sedmém setu. Mezi dorostenkami kralovala Zdena Bašková z SK Dobré, ve finále porazila Kateřinu Čechovou z oddílu Hannover 96.
Děkujeme za podporu všem partnerům akce: Magistrát hlavního města Prahy, Městská část Praha 11 a Euromaster Česká republika.
>> Výsledkový servis <<
Fotogalerie č. 1     Fotogalerie č. 2
Text Zdeněk Šedivý, foto: Petr Barcal a Elizza

Velikonoční turnaj na Elizze
Vážení rodičové, ve čtvrtek 13.4.2017 od 9 hod. organizujeme Velikonoční turnaj - velikonoční čtvrtek se stal již tradicí :-) Zároveň ten den odpoledne se neuskuteční tréninky, takže kdo si chce o prázdninovém dni zahrát pingpong, musí přijít na turnaj :-) Prosím o zaslání přihlášek na e-mail: ttcelizzapraha@seznam.cz Podle počtu přihlášených upravíme program turnaje (platí pro všechny děti ročníků 2001 a mladší). Jako vždy věříme v dobrou atmosféru a hlavně aby si děti dobře zahrály. Odměnou bude pro každého účastníka malé překvapení, pro vítěze poháry :-) Předpokládáme, že turnaj bude trvat maximálně do 15. hodiny. PS v pátek 14.4. a o velikonočním pondělí 17.4. se tréninky dětí neuskuteční, z důvodu státních svátků. PS2 pití bude zajištěno, děti si v průběhu turnaje mohou něco koupit v bufetu (tedy samozřejmě, pro aktivnější rodiče, je možnost přinést pro děti i něco na zub :-)).
Kompletní propozice ZDE

Bodovací turnaj mládeže v Neratovicích pro Elizzu veleúspěšný (březen 2017).
Elizza zanechala na turnaji v Neratovicích 18.-19. 3. 2017 výborný dojem a všichni, kteří se akce v našich barvách zúčastnili, Elizzu příkladně reprezentovali. Zaznamenali jsme na tribuně několik takových hodnocení z úst neutrálních trenérů či rodičů. Všichni hráči i hráčky Elizzy přistoupili ke startu na republikovém turnaji velmi zodpovědně (rozehrávání, příprava na jednotlivá utkání). A co hlavně – navzájem si opravdu fandili, podporovali a koučovali se.
Už začátek byl na jedničku – všichni na společný sraz na Opatově dorazili přesně. Naše kolona 4 aut na trase Elizza – Neratovice předznamenala celkem úspěšnou „jízdu“ turnajem.
Bohužel, s výpravou deseti hráčů jel jediný náš trenér. Tím spíš je potřeba vyzdvihnout jeho obrovský podíl na úspěších našich kluků (k holkám se při svém totálním nasazení nedostal téměř vůbec). Luděk Laboutka dělal co mohl a dotlačil některé kluky k velmi kvalitním výkonům. Základní úkol – dotáhnout co nevíce hráčů k účasti na MČR dorostu se snad podařil naplnit. Díky, Luďku!
- výborně zahrál Petr Marat (postup z těžké skupiny – málem z 1.místa + další 2 kola, vítězství nad výborným Růžičkou).
- Matěj Fausek úžasně vydřel postup ze skupiny, pak po boji vypadl z Blinkou z Liberce.
- Davidovi Průšovi se podařilo vyhrát všechny své zápasy, většinu dokonce 3:0 – i s jedničkou turnaje Lapčíkem. Finále s Goreckým pak otočil z 0:2 a z 8:10 a turnaj vyhrál.
- Petr Dvořák bohužel neměl štěstí na los, dostal velmi těžkou dvojici hráčů ve skupině, bojoval, ale nepostoupil. Přes velké zklamání to ale nezabalil a došel až do finále útěchy!
- Fíla Marat postoupil v Béčku ze skupiny z 2.místa, dál už to nevyšlo. Potom ale až do večera trénoval a rozehrával kluky, kteří mezitím vystydli.
- Adam Daníček se dostal ještě o kolo dál mezi 16 hráčů B turnaje. Zaslouží velké uznání za snahu, několik vítězství a po vypadnutí z turnaje za perfektní povzbuzování ostatních hráčů Elizzy!
- největším příjemným překvapením byl pro všechny Víťa Kadlec. Přijel na zkušenou poprvé na dorost (ačkoliv ještě i příští rok bude válčit v kategorii mladších žáků !!!). A hned vyhrál skupinu bez ztráty bodu! V play-off bohužel narazil na zkušeného Jáchyma Šebla, na kterého zatím neměl dostatek síly. Ale jsme si jisti, že příští rok už bude porážet i takové hráče!!
Děvčata sice v těžké konkurenci neuspěla, ale pro reprezentaci Elizzy byla jejich účast také velmi důležitá!
Z nedělního programu na sebe opět výrazně upozornil Víťa Kadlec, který dokázal (domníváme se, že jako první mladší žák v tomto novém systému) vyhrát B turnaj starších žáků !!!
Díky skvělé podpoře celého týmu Elizzy včetně rodičů jsme tedy absolvovali jeden z nejúspěšnějších turnajů v posledních letech.
Teď nás čeká Mistrovství ČR družstev v Ostravě 2.4. a pak vrchol sezóny dorostu – MČR jednotlivců u nás na Jižním Městě 22.-23.4.!
>Více informací a výsledkový servis. >> Pár snímků z turnaje <<
Text Martina Průši pro web editoval P.B., foto: Martin Průša a pingpong.cz


Bodovací turnaj dorostu a nejmladšího žactva

TTC ELIZZA PRAHA klub stolního tenisu pořádá Bodovací turnaj dorostu a nejmladšího žactva kategorie A ve stolním tenisu 10. – 11. září 2016 ve Sportovní hale Jižního Města – areál ZŠ Květnového vítězství 1554, 149 00 Praha 11 Kompletní propozice ZDE:

ELIZZA MINIKIDS OPEN 2016
TTC ELIZZA PRAHA ve spolupráci s Všenastolnítenis.cz pořádají ELIZZA MINIKIDS OPEN 2016. Právo účasti: Ročník 2004 a mladší. To vše v pátky 13.5., 20.5 a 27.5.2016..
Kompletní propozice ZDE
Vedení klubu

ELIZZA MIX OPEN 2016
TTC ELIZZA PRAHA pořádá turnaj smíšených dvojic. V neděli 24.4.2016 v hale Elizzy, Brandlova 1386/21, Praha 11. Tak si najdi/ěte partnerku nebo partnera a doraž :-)
Kompletní propozice ZDE
Vedení klubu

Pražské přebory 2014 ve fotografii
Foto: Ivan Růžička, webová publikace Petr Barcal

5.tř. Sokol Kbely - Elliza - plichta 9:9
Nádherný nástup čtyřher Daníček, Fausek st. a Růžička, Trucík dal ochutnat tatíkům z Kbel, vítr svižných topspinů našich kluků z Ellizy. Další dva body na sebe nenechaly dlouho čekat a takto rozehraní starší žáci sledovali nelítostný dlouhý boj Jirky Fauska, který jen těsně podlehl 3:2. Opětovné zabodování našich všech zúčastněných na stav 8:2 již udával jasný směr lehkého vítězství na soupeřově půdě. Další vývoj zápasů byl určen jen pro otrlé a silné povahy i v řadách fanoušků. "Sokolíci" stáhli bodový stav na 8:6 a poslední zápas byl více motivační pro soupeře, zda prohraje či remizuje...
Fotogalerie z utkání ZDE - (vyžaduje Flashplayer).
Foto a text: Ivan Růžička, fotogalerie Petr Barcal

SK Slivenec hostil Ellizu 6:10
Ve 20. kole v 6. třídě naše ,Jčko´ nás čekal o příčku lepší soupeř SK Slivenec D na domácím poli. Nastoupili jsme v takticky obměněné sestavě Růžička-Svoboda a Trucík-Daníček, tímto jsme soupeři ve čtyřhře ukořistili dva důležité bodíky. Poté domácí ještě pohrozili pětisetovou bitvou s Adamem, kterou sice prohrál, ale tím vybičovali naše kluky k dalším čtyřem bodům. Další sety se přelévaly, nicméně bodový rozdíl už jsme si ohlídali a konečný výsledek 6:10 bez dohraných dvou zápasů ukončil příjemnou vyjížďku na okraj Prahy. Musím vyzdvihnout výkon našeho Péťi Truce, který si dokázal poradit se soupeři i přes nástrahy podlahy, osvětlení, soupeřových servisů i účastí fotografa. V zápasech panovala opět velmi přátelská nálada o kterou se soupeř postaral, byť prohrávající, dokázal naše kluky pochválit za pěkné výměny či přesně umístěný míčky.
Fotogalerie z utkání ZDE - (vyžaduje Flashplayer).
Foto a text: Ivan Růžička, fotogalerie Petr Barcal

Bodovací turnaj starších žáků a žákyň - neděle 19.3. 2012 /Vlašim/
Fotogalerie z turnaje ZDE - (vyžaduje Flashplayer).
Foto: Ivan Růžička, webová fotogalerie: Petr Barcal

5. tř. Muži "B" Elliza "H" vs El-Niňo "L" 10:2
V 18. kole naše mladé H-čko mělo možnost na vlastní kůži vyzkoušet, proč se El-Niňo usadilo na samém dně tabulky. Všichni proti sobě nastupující hráči se vzájemně velmi dobře znají ze všech pražských soutěží, což byla možná i naše výhoda a zápasy byly tím pádem velmi přátelské. Dobře sehrané dvojice P. Marat - D. Průša a D. Růžička - P. Truc udali vývojové tempo dalším událostem a myslím, že bylo na co se dívat. Nehrát Trucík nejen proti soupeři, ale i trošku proti sobě, odjížděl by soupeř s nulou. Proto tentokrát popřejeme soupeři o hodně lepší výsledky a my se budeme těšit hned na pondělní 19. kolo, kdy změříme kvality na soupeřově půdě TJ Stadion Žižkov, se kterým se držíme stále o pár bodů v první polovině tabulky.
Fotogalerie z utkání ZDE - (vyžaduje Flashplayer).
Foto a text: Ivan Růžička, zpracování a fotogalerie Petr Barcal

Těžká odveta
Dne 2. 3. nastoupilo naše mladé "J"čko v 6. třídě v sestavě Růžička, Truc ml., Apolonio a Šturma k odvetnému utkání tentokrát na domácí půdě s vedoucím týmem tabulky SK REVATTI "A". V úvodních čtyřhrách jsme prohrou a výhrou ještě se soupeřem drželi krok, v dalších zápasech body získával soupeř a o velikou podívanou se postaral náš útočný "Domča" proti nepříjemně obrannému Martinu Bajtlerovi. Trucík nastoupil po lehčím zranění na soupeře velmi srdnatě a s chutí bojovníka jak ho známe. Ostatní naši hráči sice v jednotlivcích neuspěli, nicméně i tako sbírají o to cennější zkušenosti. Výsledek 4:10 mluví jasně proč jsou Revatti na špici tabulky.
Fotogalerie z utkání ZDE(vyžaduje Flashplayer).
Foto a text: Ivan Růžička, fotogalerie Petr Barcal

Oddíl stolního tenisu SJM ovládl Grand Prix
O víkendu se na Jižním Městě uskutečnil první turnaj seriálu Grand Prix ve stolním tenisu, který pořádá Pražský svaz stolního tenisu a kterého se účastní i hráči z jiných krajů. Tento víkend se hrály kategorie nejmladších žáků (v sobotu 25. září) a mladších žáků (neděle 26. září).
V kategorii nejmladších žáků zvítězil David Průša (Sportovní Jižní Město) před Janem Polákem z SKST Liberec. Jelikož se vždy v turnajích GP dohrává do umístění, za důležité je zmínit´i 5. místo Adama Daníčka, který v turnaji prohrál jen jednou. Poté domácím fanouškům udělala radost dvojice právě zmiňovaných domácích borců Daníček - Průša, když zvítězili ve čtyřhře.
V kategorii mladších žáků se opět výrazně prosazovali hráči SJM, když jsme ze 46 účasníků získali v jednotlivcích stříbro - Matěj Fausek, a bronz - Filip Bialas. Oba zmiňovaní si neporadili jen s Davidem Jíchou z klubu TTC Říčany. Ovšem ve čtyřhře jsme se dočkali hned všech možných úspěchů! Zlatou medaili vybojovali borci Matěj Fausek a Petr Marat, stříbro získali Filip Bialas a Dominik Růžička a na bronz dosáhli David Průša a Adam Daníček.
Zpracoval P.B. dle zdroje: www.praha11.cz

Ohlédnutí za bodovacím turnajem mladšího žactva
V sobotu 4. září se uskutečnil republikový bodovací turnaj mladšího žactva ve sportovní hale v ulici Květnového vítězství 1554 v areálu ZŠ Květnového vítězství ( www.halajm.cz). Turnaje se zúčastnilo téměř 160 dětí z 65 klubů z celé republiky. Hojné zastoupení mělo i Sportovní Jižní Město - 13 reprezentantů.
Na 16-ti stolech se dal rozpoznat špičkový výkon stolních tenistů ročníků 1998 a mladší. Byly k vidění velké boje a i díky hodně pětisetových zápasů se turnaj prodloužil až do večerních hodin.
Výsledky mladších žáků:
1. Martinko Jiří (TJ Mittal Ostrava), 2. Rozínek Vojtěch (SK Dobré), 3. Hanuš Daniel (SK Přerov), 3. Fabíni Jan (TJ Lokomotiva Česká Lípa). Výsledky čtyřher: 1. místo: Martinko Jiří a Jícha David, 2. místo: Dusík Stanislav a Pašek Dominik, 3. místo: Górecky Jan, Mikolášik Michal, 3. místo: Střelec Jiří, Skalský Ondřej. Výsledky mladších žákyň: 1. Blechová Barbora (SKST Dubňany), 2. Slezáková Stanislava (KST Zlín), 3. Ševčíková Markéta (SKST Dubňany), 3. Kášová Adéla (TJ Sokol Dřínov)
Výsledky čtyřher: 1. místo: Pyskatá Denisa, Tušlová Veronika, 2. Místo: Pěnkavová Dagmar, Bošinová Veronika, 3. místo: Blechová Barbora, Kášová Adéla, 3. místo: Koblovská Dominika, Viktorínová Michaela. Nejúspěšnější reprezentant oddílu SJM - Petr Marat (9. až 16. místo).
Tímto děkuji všem našim dětem za příkladnou reprezentaci a organizátorům turnaje: Josef Vítek - vrchní rozhodčí, Hana Vítková - rozhodčí, Milan Rochowanski - rozhodčí, Jiří Fausek - hlavní organizátor turnaje. Lukáš Rochowanski - organizátor turnaje, Tadeáš Peřina - organizátor turnaje, Marek Vrňák - organizátor turnaje, Veronika Koudelková - organizátor turnaje, Michal Vaniš - organizátor turnaje, Pavel Rochowanski - organizátor turnaje, Bohumil Vožický st. - organizátor turnaje. A v neposlední řadě chci poděkovat generálnímu partnerovi - firmě BUSINESS PARTNERS FOR YOU s.r.o. - www.bp4u.cz.
Text: Zdeněk Šedivý

13 medailí z přeborů Prahy!
Členové oddílu stolního tenisu společnosti SJM, o.p.s. opět úspěšně reprezentovali Prahu 11 a nasbírali celkem 13 medailí i přes velikou konkurenci. Nejúspěšnější členkou výpravy byla Veronika Luňová s 2 zlatými v kategorii mladších žákyň. Velmi dobrých výkonů však dosáhli i ostatní naši mladí reprezentanti (foto zleva: Michal Franc, David Průša, Petr Marat a Matěj Fausek).
Oddíl stolního tenisu organizuje pravidelné tréninky v pracovních dnech kromě středy od 15 do 16:30 hod a od 16:30 do 18 hod a turnaje pro členy i veřejnost o víkendech (bližší info na www.sportovnijiznimesto.cz). I přes velkou členskou základnu čítající téměř 50 členů přijme oddíl nové adepty ročníků 2000 a mladší. Zájemci mohou přijít každý den v tréninkových hodinách či se hlásit u šéftrenéra klubu pana Vožického (mob: 732 599 993) nebo vedoucího oddílu Zdeňka Šedivého (tel. 605 286 034). Těšíme se!
,Zaostřeno´ na mládež
Oddíl stolního tenisu obecně prospěšné společnosti Sportovní Jižní Město, o.p.s. (zkráceně SJM, o.p.s.) vznikl 30.6.2008 přihláškou podanou na Pražském svazu stolního tenisu. Oddíl vznikl na základě spolupráce mezi dlouholetým úspěšným klubem TTC Elizza Praha a Městskou částí Praha 11. Vznikem obecně prospěšné společnosti SJM, o.p.s. začala Městská část Praha 11 cíleně podporovat sportovní činnost mládeže v rámci zviditelnění aktivit spojených s životem na Jižním městě. Jelikož klub TTC Elizza Praha již téměř 30 let úspěšně působí právě na Jižním městě, je cíl na následující léta jasný: dále se věnovat mládeži a rozvíjet v dětech pozitivní přístup ke sportovní činnosti.
Do loňského roku jsme se potýkali s velkou fluktuací dětí. Může za to i rozmanitost aktivit, které se dětem v této době naskytuje. Jak je obecně známo, stolní tenis má svoji sezónu od září do května, tedy spíše v měsících, kdy je chladněji. Proto je i vhodnou doplňkovou aktivitou i jiných převážně letních sportů jako fotbal apod.
Hala stolního tenisu se může pochlubit s jedním z nejmodernějších zázemí v celé republice, které je věnováno jen stolnímu tenisu. Na tréninky mládeže je používáno až 7 stolů, přičemž se využívá i robot.

Zápas v 6. třídě aneb naši nejmladší získávali zkušenosti v kategorii mužů - 1.10.2009
V 6. třídě nastoupili naši mladí muži v sestavě Daníček, Fausek, Marat a M. a D. Prušové /otec a syn/. Začátek byl výborný po čtyřhrách jsme vedli 2:0. Postupem času se ukazovala větší jistota soupeře, který přijel také v ,mladé´ sestavě. Naši kluci nedokázali využít výhodu domácího prostředí a pokynů svých otců také hráčů na téže soupisce. Na ,zámazy´ naši často nestáli nebo netrestali soupeře za zvednutí míčku razantním útokem. Každý z nich však odváděl maximum. Za hosty nastoupila i o půl hlavy větší dívka Diblíková (na snímku v kruhovém výřezu), kterou porazil jen náš David Průša. Soupeř si od nás tedy veze výhru 7:10.   Text a foto: pb

Pingpongová mládež v herně Elizzy
Klub stolního tenisu má za sebou první rok fungování a již nyní je jisté, že ho čeká skvělá budoucnost. Členská základna se upevnila na 40 žácích v rozmezí věku 7 - 14 let, kdy nejpočetnější skupina dětí je ve věku do 10-ti let. Oddíl kromě pravidelných tréninků vždy každý pracovní den v týdnu kromě středy od 15 do 18 hodin pořádá také víkendové turnaje a děti se účastní pravidelných pražských turnajů Grand Prix, které také i 2x pořádal v herně v Mikulově ulici. Z pravidelných turnajů pro děti z Jižního města můžeme jmenovat Mikulášský či Vánoční turnaj, kterých se zúčastnili téměř všichni členové. Vánoční turnaj byl navíc okořeněn účastí rodičů, kdy vždy člen oddílu soutěžil ve dvojici s členem rodiny.